Dzieci urodzone w sierpniu

Sierpień to ósmy miesiąc w roku, trzeci miesiąc lata. Ma 31 dni.

Nazwa miesiąca pochodzi od używanego podczas żniw sierpa, w wersji międzynarodowej (August) od wielkiego cesarza rzymskiego (sierpień to miesiąc, w którym August rozszerzył imperium o Egipt). Nawiązuje do słonecznych dni oraz żywiołowego znaku zodiaku: lwa (23 lipca-22 sierpnia) i opanowanej, uporządkowanej panny (24.08-22.09) z końcówki miesiąca.

Dziecin urodzone w sierpniu

sierpienDzieci urodzone w sierpniu są naturalnie utalentowane. Najlepiej sprawdzają się w zawodach związanych ze sztuką, życiem publicznym, medycyną, badaniami, zarządzaniem.

Osoby urodzone w sierpniu mają mocne, dominujące charaktery. Bez trudu nawiązują nowe znajomości i są wysoko oceniane w grupie.

Często są lekkomyślni i kochliwi. Instytut Badań Finansowych dodatkowo ustalił, że dzieci urodzone w sierpniu mogą być częściej zastraszane niż te z września (w krajach, gdzie dzieci urodzone latem są najmłodsze w klasie) i mają mniejsze szansę na osiągnięcie sukcesu w życiu.

W sierpniu zgodnie z wynikami badań ma przeciętnie przychodzić na świat więcej fryzjerów niż w innych miesiącach roku.

Lwy to naturalni liderzy, osoby skłonne do pomocy innym. Pannom z kolei nie przeszkadza ciężka praca, są stabilne i stałe w uczuciach.

Silniejsze i wyższe

Badania wskazują, że dzieci urodzone na wiosnę i latem są wyższe i silniejsze od tych urodzonych na jesień i zimą (badanie przeprowadzono na 7 tysiącach osób z Bristolu).  Ma mieć to związek z przebywaniem na słońcu oraz pobudzaniem do produkcji witaminy D.

Kamienie sierpnia

Sierpień symbolizuje perydot (oliwin i chryzolin), którego nazwę można tłumaczyć jako „obfitość”. Niegdyś ten kamień był uważany za bardziej wartościowy niż diament. Jest to jeden z niewielu minerałów, który występuje tylko w jednym kolorze.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.