Dzieci urodzone w lipcu

Konkretne liczby? W Szpitalu Bielańskim w lipcu 2010 r. urodziło się 289 dzieci, natomiast w kwietniu i maju odpowiednio 240 i 244, z kolei w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w czerwcu przyszło na świat 80 noworodków, w lipcu zaś już 120.  Jak to wytłumaczyć? Bardzo prosto. Latem przychodzą na świat dzieci poczęte w okresie światęczno-sylwestrowym, kiedy większość z nas jest skoncentrowanych na rodzinie, jest wypoczętych, zrelaksowanych i ma czas oraz ochotę na bliskość. Również dlatego, że dni są krótkie, za oknami jest szaro i buro, co sprzyja przebywaniu razem.

Dzieci zaplanowane?

Wiele kobiet planujących ciążę, chce urodzić latem, kiedy:

  • można szybciej i łatwiej wyjść z dzieckiem na spacer,
  • nie trzeba obawiać się niskich temperatur,
  • nie ma ryzyka przemierzania zasp śnieżnych,
  • odpada grube, wielowarstwowe ubieranie dzieci,
  • istnieje mniejsze ryzyko przeziębienia i infekcji spowodowanej pogodą,
  • istnieje możliwość zorganizowania ciekawych urodzin dziecka w przyszłości.

Z drugiej strony niekiedy bierze się pod uwagę inny aspekt: wysokie temperatury mogą być źle odbierane przez ciężarne, które mogą w tym okresie szczególnie narzekać na nieprzyjemne symptomy ostatniego trymestru ciąży.

Mniejsze szansę na karierę?

Dzieci urodzone latem mają mniejszą szansę objąć kierownicze stanowiska w dużych firmach: do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Wśród szefów firm z listy 500. największych przedsiębiorstw klasyfikowanych przez agencję ratingową Standard&Poor’s, tylko 6,13 proc. urodziło się w czerwcu, a jeszcze mniej, bo 5,87 proc. w kolejnym miesiącu. Natomiast urodzeni w marcu stanowią 12,53 proc. szefów największych firm, a urodzeni w kwietniu – 10,67 proc. Zależność ta jest naturalna dla Stanów Zjednoczonych, gdzie dzieci urodzone latem są najmłodsze w klasie, a wiosną: najstarsze. W Polsce prawidłowość ta raczej nie powinna występować, choć nikt podobnych badań nie przeprowadził.

Maszyniści i murarze?

Statystycznie to właśnie w lipcu rodzi się najwięcej maszynistów i murarzy…Kto wie, być może Twoje dziecko wybierze właśnie taki zawód?

Bardziej narażone na krótkowzroczność?

Dzieci urodzone latem mają być bardziej narażone na krótkowzroczność niż maluchy, które przyszły na świat zimą, wynika z najnowszych badań, o których informuje pismo „Ophthalmology”, ma mieć to związek z ekspozycją dziecka na działanie światła. Potrzeba jednak dalszych badań w tym temacie.

Znane osoby urodzone w lipcu

Łukasz Zagrobelny, Pamela Anderson, Phil Bosmans, George W. Bush, Sylvester Stallone, Jennifer Lopez, Fernando Alonso, Paweł Wilczak.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.