Dzieci urodzone w lipcu

Lipiec to miesiąc kojarzony z wakacjami, z letnim słońcem, opalaniem, plażą, górskimi wędrówkami. Z drugiej strony przez meteorologów określany jest jako najbardziej deszczowy. Jest pełen kontrastów, pozostaje wewnętrznie sprzeczny i nieprzewidywalny. A jakie są dzieci urodzone w lipcu? Czy takie jak miesiąc, w którym przyszły na świat?

Lipiec

Lipiec to siódmy miesiąc w roku, ma 31 dni. Jego nazwa wzięła się od lip, a właściwie czasu ich kwitnięcia, mimo że drzewa te zakwitają na przełomie czerwca i lipca.

Urodzeni w lipcu

zbożeOsoby urodzone w lipcu to raki (do 22 lipca) oraz lwy. Raki są osobami ostrożnymi, lubiącymi domowe zacisze, czas spędzany w rodzinie, jednocześnie bywają towarzyscy, ale preferują przebywanie w znanym otoczeniu. W towarzystwie, w którym czują się pewnie, pozostają aktywnymi rozmówcami, często opowiadają kawały i śmieszne anegdotki. Bywają leniwi, mimo że są jednocześnie uzdolnieni i oryginalni.

Lwy to urodzeni przywódcy, często nieustępliwi, nieznający kompromisów, działający impulsywnie, bezrefleksyjnie. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są raczej wierne i oddane rodzinie, lubią spędzać czas z najbliższymi i organizować dla wszystkich zajęcia angażujące członków rodziny.

Kamienie lipca

Dla osób urodzonych w lipcu szczególnie się poleca dwa kamienie: onyks i turkus.

Nazwa onyks pochodzi z języka greckiego i tłumaczona jest jako „pazur”, odwołuje się do ostrych krawędzi tego kamienia oraz jego wysokiej twardości. Kamień był znany już w starożytności, był wykorzystywany do tworzenia pieczęci, dzisiaj jest uznawany za minerał kolekcjonerski i ozdobny. Onyks najczęściej występuje w kolorze czarnym, niekiedy również w zielonym i białym.

Turkus z kolei to turecki kamień (skąd wziął swoją nazwę), w niewielkich ilościach występuje również w Polsce. Rzadko można go oglądać w czystej niebieskiej barwie. Zazwyczaj jest poprzecinany żyłkami i plamkami w kolorze brązowym, szarym lub czarnym.

Kwiaty lipca

Osoby urodzone w lipcu za „opiekuna” powinny wybierać sobie następujące kwiaty: lilię, fiołek lub dziką różę.
Kwiat lilii to symbol niewinności, patronuje poszukiwaniom, powinien być bliski ludziom niezdecydowanym. Fiołek z kolei to symbol prostoty, wrażliwości, skromności i delikatności. Może również odpowiadać ludziom trochę tchórzliwym i nieśmiałym. Z kolei dzika róża to kwiat poetyczności, romantycznych scen. Symbolizuje ludzi żyjących chwilą, radujących się życiem oraz nieprzejmujących się tym, co może się wydarzyć.

Przysłowia o lipcu

Gdy w lipcu świeci słońce, to plaże są gorące.
Lipcowe deszcze dla chłopa kleszcze, a jak pogoda – większa swoboda.
Upały lipcowe wróżą mrozy styczniowe.
W lipcowym skwarze w Polsce jak na Saharze.
W lipcu upały, styczeń mroźny cały.
W lipcu upały, wrzesień doskonały.

Kobiety wolą rodzić latem?

Lipiec i sierpień na oddziałach położniczych to gorący okres dla pracowników szpitali w Polsce: dosłownie i w przenośni. W tym czasie rodzi się szczególnie wiele dzieci, zwłaszcza w dużych miastach: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu. Przykładowo liczba dzieci rodzących się w lipcu i w sierpniu w Warszawie jest o około 15% wyższa w porównaniu do innych miesięcy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.