Dzieci urodzone w kwietniu

Chcielibyśmy Wam zaproponować nowy cykl artykułów. Trochę faktów, trochę „zwariowanych” badań wprost zza oceanu, mało ważnych informacji z cyklu „wiedza bezużyteczna”, newsów z przymrużeniem oka w ramach społecznej akcji: „nie bądźmy śmiertelnie poważni”. Jeśli się Wam spodoba, będą kolejne odsłony. Oceniajcie i wydajcie werdykt. Miłej lektury…

W kwietniu rodzi się wielu aktorów i prezesów

W kwietniu urodził się słynny aktor Russell Crowe, Michelle Pfeiffer, Al Pacino.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej (UBC), dzieci urodzone w kwietniu mają spore szanse, by zostać prezesami firm. Wśród szefów firm 500 największych przedsiębiorstw urodzeni w kwietniu stanowili 10,67%. Zasadę tę tłumaczono w Stanach Zjednoczonych porą rozpoczynania nauki w szkole w USA i Kanadzie, gdzie dzieci urodzone wczesną wiosną są najstarsze. Czy wyniki tych badań są aktualne również w Polsce? Tego niestety nie wiemy, bo podobnych jeszcze nie przeprowadzono.

iStock_000017001367XSmallKwiaty i symbole

Groszek i stokrotka to oficjalne kwiaty kwietnia. Znaczenie tych kwiatów określane jest jako: niewinność, czystość, błoga przyjemność. Rośliny te mogą symbolizować też odejścia i pożegnania.

Symbolem kwietnia jest uwielbiany na całym świecie brylant, który w XIX wieku został szczególnie doceniony przez jednego z najsłynniejszych jubilerów na świecie: Tiffany & Co.

Co mówią gwiazdy?

Dzieci urodzone między 21 marca a 19 kwietnia są spod znaku Barana. Do końca kwietnia rodzą się dzieci pod znakiem Byka.

Osoby urodzone w pierwszej połowie kwietnia uważane są za życiowych przywódców. Najczęściej są odważne, wierne ideałom, pewne siebie, pełne namiętności i oddania zarówno w stosunku do bliskich im ludzi jak i wybieranych dla siebie pasji. Często podkreśla się ich „temperament” oraz hojność, czyli dystans do pieniądza.

Jeśli dziecko przyjdzie na świat po 20 kwietnia, powinniśmy się liczyć z tym, że do naszej rodziny dołączy osoba wytrwała i zdeterminowana w osiąganiu wyznaczonych sobie celów. Zwykle tak pojęta wytrwałość prowadzi do osiągnięcia wielkich sukcesów w życiu.

Choroby

Według innych badań, dzieci urodzone na wiosnę, między marcem a czerwcem są najbardziej narażone na zaburzenia odżywienia, w tym anoreksję. Do takich wniosków doszli naukowcy, badając 1 293 pacjentów chorych na anoreksję. Okazuje się, że aż 8 na 100 osób urodzonych między marcem a czerwcem zapada na to zaburzenie. Jest to proporcja o 15 proc. wyższa niż w przypadku urodzonych w pozostałych miesiącach.

Rodzice jedynaków?

Inne badania wskazują, że kobiety urodzone w kwietniu same mają najmniej dzieci. Decydują się na najmniejszą liczbę potomków w porównaniu do kobiet urodzonych w innych miesiącach.

Dzieci urodzone w kwietniu 2013

Dzieci rodzące się w 2013 roku to maluchy, które przychodzą na świat według tradycji chińskiej w roku węża, co oznacza, że będą wyróżniać się one rozwagą i mądrością, a do problemów będą podchodzić logicznie i racjonalnie. Ponadto ważnymi cechami pozostaje ambicja i determinacja w dążeniu do celu.

Ważne święta

1 kwietnia obchodzimy na całym świecie tradycyjny Dzień Żartów, Prima Aprillis. 2 kwietnia od kilku lat to Dzień Autyzmu. W USA 15 kwietnia obchodzi się Dzień Podatków, 12 kwietnia to z kolei Światowy Dzień Czekolady, 22 kwietnia świętujemy na całym świecie Dzień Ziemi.

Najlepszy czas na poród?

Panuje opinia, że najlepiej rodzić na wiosnę, mając przed sobą wizję urlopu macierzyńskiego spędzanego latem. Plusem mają być również: ładna pogoda, możliwość wybierania się na długie spacery oraz optymizm w konfrontacji z nowymi wyzwaniami, któremu sprzyjają długie dni i większa ilość słońca. Jaka jest jednak prawda? Czy rzeczywiście najlepiej urodzić na wiosnę?

Przysłowia na kwiecień

 • Choć już w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje.
 • Deszcze częste w kwietniu wróżą, że owoców będzie dużo.
 • Pierwszy kwietnia bajów pletnia.
 • Suchy kwiecień, mokry maj, będzie żyto jako gaj.
 • Pogody kwietniowe – słoty majowe.
 • Kwiecień, co deszczem rosi, wiele owoców przynosi.
 • Jeśli w kwietniu pszczoły latają, to długie chłody się zapowiadają.
 • Na świętego Franciszka (2 kwietnia) przylatuje pliszka.
 • Gdy Tuburcy przybędzie (14 kwietnia), to zielono wszędzie.
 • Kiedy grzmi na Wojciecha (23 kwietnia), rośnie rolnikom pociecha.
 • Kiedy Jerzy (23 kwietnia) słońcem częstuje, wnet się pogoda zepsuje.
 • Gdy Marek (25 kwietnia) z deszczem przychodzi, posuchę w lecie rodzi.
 • Kiedy Zyta (27 kwietnia) nie widzi żyta, droga będzie okowita.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Pauka Pauka

  Fajne. Ja tam lubię takie pół żartem pół serio tematy poczytać;)Z niecierpliwością czekam na analizę dzieci urodzonych w październiku:D

 2. olenka22 olenka22

  Podoba mi się i czekam na więcej :)

 3. joleamole joleamole

  Ja już nie mogę doczekać się maja :D Porodu też, choć się boję strasznie!!!

  • Julia Julia

   choć te ostatnie dni ciągną się w nieskończoność to jednak potem jest dopiero szał. Tak więc śpij ile wlezie i korzystaj z życia w pojedynkę ;)

 4. IGA IGA

  Też czekam na więcej :D

 5. Julia Julia

  Nooo, aż strach pomyśleć co będzie we wrześniu. Sama jestem wrześniowa i córkę mam wrześniową. Dwie Panienki. Będzie hardcore w domu jak zacznie gadać :)

  • Dorota Dorota

   :) No właśnie :) Nie dacie sobie dojść do słowa :D

 6. Poziomka Poziomka

  Moje blizniaczki sa z 18 kwietnia,ciekawe co z nich wyrosnie haha.
  Fajne takie art.

 7. mama kasi mama kasi

  super :) czekam na grudzień :)