Dzieci urodzone w czerwcu

Czerwiec to szósty miesiąc roku. W ostatnich jego dniach kończy się wiosna i zaczyna lato oraz przypada przesilenie wiosenne. Nazwa miesiąca pochodzi od koloru czerwonego. Rodzące się w tym miesiącu dzieci mają być energiczne, pełne entuzjazmu, a z drugiej strony podążające od zadania do zadania i tym samym niekonsekwentne.

Jak wychowywać dzieci rodzące się w czerwcu? Poniżej kilka wskazówek z przymrużeniem oka.

Bliźnięta i rak

1216697780Dzieci urodzone w czerwcu mogą urodzić się pod dwoma znakami zodiaku. Do 22 czerwca przychodzą na świat bliźnięta, a po tej dacie jako raki. Ich wspólną cechą jest to, że uznawane są za wyjątkowo komunikatywne i towarzyskie osoby. Znane są z tego, że uwielbiają podejmować się różnych zadań, przechodząc od jednego pomysłu do drugiego i angażując się w wiele czynności. Poza tym, że dzieci, a później dorośli urodzeni w czerwcu są rozmowni i dowcipni, są również pełni energii: co można zaobserwować w energicznych ruchach niemowlaków  już od urodzenia i chęci szybkiego nauczenia się zmieniania pozycji: turlania, przekręcania z brzuszka na plecy, raczkowania, stania, itd., jak również obserwacji świata  z pozycji na dwóch nogach.

Jaka jest rola rodziców? Zachęcaj dziecko, by zajmując się jedną rzeczą, spróbowało skupić na niej uwagę przez dłuższy czas. Ponadto warto spróbować różnymi sposobami przekonać malucha do czynności, jakie na samym początku uznał za nudne, odczarowując ich negatywną ocenę. To może być pomocne zwłaszcza w szkole, kiedy dzieci będą protestowały przed nauką przedmiotów, wcześniej ocenione jako mało atrakcyjne.

Dla każdego dziecka, zwłaszcza malucha rodzącego się w czerwcu, niezmierni istotny będzie plan dnia, czyli powtarzanie po sobie tych samych czynności, zwane rutyną. Dzięki niej maluch będzie czuł się bezpieczny i szczęśliwy i będzie w stanie pokonać swoją słabość do ciągłego porzucania jednej czynności na rzecz drugiej.

Kamienie czerwca

Symbolem czerwca są perły, najstarsze kamienie stosowane w jubilerstwie, tworzone w głębinach mórz, od razu doskonałe, skończone i niewymagające polerowania. Drugim minerałem najbardziej pasującym do pierwszego miesiąca lata jest aleksandryt, który został odkryty dopiero w XIX wieku w Rosji. To niezwykle rzadki kamień znany ze swoich zdolności do zmiany kolorów. W świetle dziennym aleksandryt jest zielony, natomiast w sztucznym czerwony. Ostatnim typem minerału symboli czerwca jest kamień księżycowy, który uważany jest w wielu kręgach za magiczny, przynoszący szczęście właścicielowi. Kamienie księżycowe można otrzymać w różnych barwach: brzoskwiniowych, zielonych, czy niebieskich.

Kwiaty

Oficjalnym kwiatem czerwca jest róża, symbol piękna i żarliwej miłości. Dostępna w tysiącach kolorów i odmian jest niezmiennie popularna na całym świecie od wielu lat.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Miki Miki

  Fajne te Wasze przewodniki :D

 2. Madzina79 Madzina79

  Mam małego blizniaka z 18 czerwca, ma lekko ponad roczek i cechy jego charakteru zgadzają się z opisem w artykule :)

 3. Olka K Olka K

  Wszystko się zgadza :)

 4. Joasia Joasia

  Czerwiec to najlepszy miesiąc na poród :) Polecam

 5. monika06 monika06

  mam corke z pod znaku raka! cudowna, rozgadana, rozesmiana, nie skupiajaca sie na niczym juz 2-latka!
  Uwielbia korale i roze;)
  Chyba sie tu duzo zgadza;)

 6. Julia Julia

  Oj tak, dużo pokrywa się z naturą Łucji :)

 7. Magda Magda

  Ja mam synka z ostatniego dnia czerwca. takze za 27 dni będzie kończył 2 latka. Jest cudownym rozesmianym dzieckiem takim prędkusem wszedzie go pełno i fak nie skupia sie na jednej czynności dłużej niz 5 min.