Dzieci urodzone w marcu

Dzieci urodzone w marcu mają być twórcze, na świat patrzeć kreatywnie i wdrażać niestandardowe rozwiązania, tam, gdzie rządzi banał i przewidywalność. Maluchy rodzące się w tym czasie mają mieć również większą szansę na pracę w branży muzycznej oraz podniebne loty jako pracownicy samolotów: w tym piloci. Czy narodziny w marcu oznaczają przyjście na świat pod szczęśliwą gwiazdą?

Koniec zimy

imagesPrzyjście na świat maluszka w marcu to bardzo dobry moment na powitanie nowego życia. Przede wszystkim plusem jest zmiana aury: na korzystniejszą i bardziej sprzyjającą długim spacerom.

Marzec to zazwyczaj początek wiosny. Czas, kiedy cała przyroda rozkwita do nowego życia. Często w tym okresie przypadają również święta Wielkanocne, które symbolizują nowe życie i odrodzenie.

Miesiąc wojny? Miesiąc początków?

Marzec jest nazwany miesiącem Marsa, rzymskiego boga wojny. W starożytnym Rzymie, nie tylko okres ten symbolizował początek wiosny, ale również rozpoczęcie wielu kampanii wojennych. To dlatego, że okres ten sprzyjał podejmowaniu decyzji i rozpoczynaniu nowych działań. Z tej samej przyczyny niegdyś Wielka Brytania i Rosja nowe kalendarze rozpoczynały właśnie w marcu a nie w styczniu. Obchody Nowego Roku na całym świecie nadal są utrzymywane w marcu w wielu kulturach. Marzec to zdecydowanie ciągle czas sprzyjający inicjatywom.

Kamienie marca

Kamieniami marca jest akwamaryn i krwawnik. Pierwszy z nich ma dodawać odwagi, zmniejszać objawy i lęk oraz wspierać w codziennych działaniach, zapewniając w ten sposób szczęście. W średniowieczu wierzono, że akwamaryn pozwala walczyć z truciznami.

Krwawnik z kolei reprezentuje hart ducha i dobrobyt. Uważa się, że pozwala na świadome wzbogacanie się, nie tylko poprzez zbieranie dóbr materialnych, ale również duchowych. Krwawnik reprezentuje odrodzenie.

Kwiaty marca

Symbolem marca jest narcyz, czyli kwiat odwołujący się do przyjaźni i szczęścia rodzinnego. Kwiat ten ma odpowiadać zwłaszcza osobom szczerym, romantycznym i hojnym.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ula Ula

  Taki jest właśnie nasz Patryś – 15 marzec

  • Mrówa Mrówa

   Nasza Matylda też z 15 marca:) zgadza się:)

 2. Kasia Kasia

  Szkoda, że rok ma tylko 12 miesięcy, fajnie się to czyta :)