Dzieci urodzone w lutym

Urodzeni w lutym to dzieci Uranu. Wyróżniają się pomysłowością, kreatywnym podejściem do życia, a jednocześnie są entuzjastami prostoty. W gwiazdozbiorze Wodnika rodzą się dzieci oryginalne, które zadziwiają otoczenie już od pierwszych miesięcy życia. Wśród urodzonych w lutym jest wielu ekscentryków i wynalazców.

Rodzi się najmniej dzieci

iStock_000022294748LargeW lutym rodzi się najmniej dzieci. Dlaczego? Bo to najkrótszy miesiąc w roku ;) Ma 28 dni, z wyjątkiem roku przestępnego, kiedy liczy 29 dni.

Najwięcej emocji budzi urodzenie dziecka 29 lutego.

Co się dzieje, gdy dziecko rodzi się 29 lutego?

W kalendarzu gregoriańskim 29 lutego to dzień przestępny. Jeśli dziecko urodzi się tego dnia, teoretycznie urodziny obchodzi co 4 lata, w praktyce najczęściej 28 lutego.

Według tradycji, w wielu krajach 29 lutego kobieta może oświadczyć się mężczyźnie. Jeśli mężczyzna odmówi, musi kupić kobiecie sukienkę lub dać na nią pieniądze (w niektórych krajach 12 par rękawic, które mają ukryć wstyd z powodu braku pierścionka zaręczynowego).

Dziecko w lutym jest większe

Dzieci rodzące się zimą, według naukowców z Harvardu, którzy przejrzeli setki dokumentów  medycznych, są statystycznie większe niż maluchy rodzące się latem. Ponadto podobna tendencja utrzymuje się później. W wieku 7 lat większość dzieci była cięższa, wyższa i miała większe obwody głowy niż ich rówieśnicy.

i…spokojniejsze

Naukowcy z Queensland University zbadali tysiące dzieci w wieku 4 i 5 lat i zauważyli, że maluchy urodzone zimą są znacznie spokojniejsze i skłonne do współpracy niż te, które przyszły na świat latem.

Charakter

Urodzenie dziecka do 18 lutego to zapewnienie sobie w domu mocnego, ciekawego charakteru. Wodnik jest szczery, mówi, co mu ślina przyniesie na język, nie potrafi udawać. Poza tym jest bardzo stanowczy. Ryby rodzące się w drugiej połowie miesiąca są współczujące i bezinteresowne. Niestety mają słabą wolę i łatwo można nimi manipulować.

Najlepsze zawody

Osoby urodzone w lutym szczególnie nadają się do pracy naukowej, badań, pracy w branży elektronicznej, w policji oraz psychologii. Wodnik sprawdzi się w zawodach związanych z mediami i internetem. Może odnieść sukces wszędzie tam, gdzie liczy się nieszablonowe, oryginalne myślenie, także w sztuce. Urodzeni w lutym to osoby o doskonałej intuicji, silnej woli i zdrowym rozsądku. Niestety często działają ekscentrycznie i bez namysłu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. czytelnik czytelnik

  Mamy XXI wiek i mówienie o ludzkim potomstwie jako o „wodnikach” czy „rybach” w aspekcie astrologicznym naprawdę nie powinno mieć miejsca poza periodykiem dla fanów typu „Wróżka”.
  Proszę więc nie robić mi wody……z mózgu.
  Bardzo proszę kwestię relacji między poznaniem naukowym a starożytnym przemyśleć raz jeszcze i poważnie się zastanowić, co za rodzaj poznania proponuje się współczesnemu czytelnikowi.
  Wg starych perskich poglądów powinienem zabić moje dziecko, gdyż przyszło na świat w „groźnej godzinie” 21 grudnia. Astrologia przeważnie zniewala umysł.Odwołuję się do racjonalności.
  Obecne narzędzia poznawania rzeczywistości uważam za przejrzyste i bardziej wiarygodne.

  • sosrodzice sosrodzice

   Oczywiście. Jednak cykl ten poświęcony każdemu miesiącowi jest z gruntu „lekki” i należy go traktować z dystansem.
   Pozdrawiamy, Czytelniku :)