Dzieci urodzone w grudniu

Grudzień to wyjątkowy miesiąc: ostatni w roku, kojarzony z wyczekiwaniem na Pierwszą Gwiazdkę a wcześniej na przybycie Mikołaja. Marzymy o śniegu, rodzinnej atmosferze, chwili  spokoju i regeneracji sił. Mimo że wiąże się z wysokimi wydatkami, magiczna atmosfera, jaka w tym okresie jest udziałem wszystkich, jest doceniana zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Wszystko dlatego, że grudzień, jak żaden inny miesiąc, pozwala na rozpieszczanie, myślenie o własnych przyjemnościach, obdarowywanie innych oraz spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Jakie są zatem dzieci, które przychodzą na świat właśnie w grudniu? Czy ta magia wnika do ich życia, wpływa na ich wybory?

Grudzień: niepopularny na narodziny, sprzyjający poczęciom

Christmas table setting. Ornage slices with cloves and walnuts.Statystyki pokazują, że zazwyczaj w grudniu rodzi się mniej dzieci niż latem i wczesną jesienią. Grudzień stanowi jeden miesiąc w cyklu (od listopada do lutego), kiedy liczba narodzin dzieci na całym świecie spada. W USA średnia narodzin każdego dnia wynosi 220 000 dzieci, w grudniu ta wartość jest równa 172 000 na każdy dzień. Dodatkowo narodziny dziecka w święta, zwłaszcza 25 grudnia uważane jest za nadzwyczajne i magiczne. Według rosyjskich wierzeń ludowych dzieci urodzone 24 grudnia staną się wilkołakami…

Z drugiej strony: grudzień ze względu na atmosferę i święta jest wyjątkowo romantycznym miesiącem, który sprzyja poczęciu potomka. Według statystyk, to właśnie pod koniec listopada i w grudniu najwięcej par decyduje się na dziecko.

Najczęściej mężczyźni…stomatolodzy

Według statystyk w grudniu najczęściej przychodzą na świat mężczyźni (55% porodów kończy się przyjściem na świat chłopca).
Statystycznie dzieci rodzące się w grudniu mają większą szansę zostać stomatologiem niż urodzone w innym miesiącu w roku.

Mniejsze ryzyko astmy

Dzieci urodzone w grudniu są mniej narażone na zachorowanie na astmę, ale bardziej podatne na zachorowanie na chorobę afektywną dwubiegunową oraz muszą się liczyć z większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń snu. Ponadto narodziny w grudniu zwiększają ryzyko wystąpienia alergicznego zapalenia spojówek (o około 15,8%).

Mniej wykształcone matki?

Według amerykańskich badaczy, maluchy z grudnia mają również mniej wykształcone matki w porównaniu do dzieci urodzonych w innych miesiącach. Statystycznie najwięcej kobiet bez matury, bez studiów rodzi w grudniu.

Znaki zodiaku grudnia

W grudniu rodzą się dzieci po dwoma znakami zodiaku: Strzelec i Koziorożec.

Jowisz i znak strzelca czynią z osób urodzonych w grudniu „poszukiwaczami prawdy”. W astrologii osoby spod tego znaku stworzone są do pracy z nowoczesnymi technologiami, w lotnictwie, a także we wszelkich branżach, w których znaczenie mają umiejętności językowe i komunikacyjne. Strzelcy pociąga również pociąg do sportu oraz niekonwencjonalnych metod uzdrawiania. Posiadają silną potrzebę podróżowania do obcych krajów. Rodzą się z darem nauczania. Są dobrze zorganizowani i sprawdzają się w pracy biurowej. Dzięki dyscyplinie i wytrwałości drzemie w nich potencjał do tworzenia ciekawych książek (przykładowo w grudniu urodził się Adam Mickiewicz, Joseph Conrad, John Milton).

W grudniu rodzą się również Koziorożce (od 22.12), nieufne i zdystansowane wobec świata. Jako dzieci są uparte i bardzo samodzielne, potrzebują czasu, by przekonać się do nowych osób. Koziorożce żyją pełną piersią, kochają życie i chętnie podejmują wyzwania. Są ciekawe świata, a dzięki cechom charakteru nadają się na odpowiedzialne stanowiska w instytucjach, przedsiębiorstwach i fabrykach.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Madzik Madzik

  O kolejny artykuł z cyklu i znowu się zgadza…sporo ;)

 2. klara klara

  Zgadzam się z zaburzeniami snu….nasz grudniowy potomek nie dał nam przez rok przespać ani jednej nocy ;)

 3. Jolka333 Jolka333

  Czekam na marzec :) Fajne te wasze artykuły

 4. cat cat

  Nie mam nic przeciwko jeśli nasz już niemalże roczny strzelec zostanie stomatologiem podróżnikiem :D

 5. Piotrek Piotrek

  moj syn urodzil sie 31grudnia2014 o23.45 w uk

 6. Kasia Kasia

  5 grudnia dzień przed Mikołajkami do tej pory nie kojarzył że można by dostać 2 prezenty więc zawsze dostawał 1 większy ale ma już 4 lata i właśnie mi niedawno z ogromnym zadowoleniem oświadczył że przecież może dostać kilka bo ma 2 dni do świętowania i się zaczęło…. Uparciuch niesamowity jak sobie coś postanowi to tak ma być no i kombinator nie z tej ziemi

 7. Justyna Justyna

  Ja jestem z 09.12 A najmłodsza córka z 19.12 obydwie jesteśmy nerwusami

 8. Marta Marta

  Synek z 16.12, dbam żeby urodziny to był jego dzień a nie przy okazji świąt.

 9. Sylwia Sylwia

  Szymon 13.12.2011 ❤️- niesłychanie inteligentny, leniwy nad wyraz, lubiany wśród dzieci ,wrażliwy.. Mały człowiek zagadka.