Dzieci duszą się w tych maskach!

Dzisiaj odbyła się kolejna konferencja prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, w której Dariusz Piontkowski przekonywał, że w większości szkół nie ma potrzeby mierzenia temperatury czy zasłaniania ust i nosa.  Od kilku tygodni można zaobserwować wyraźne sygnały luzowania obostrzeń, także w szkołach. Wypowiedzi są coraz bardziej liberalne, stanowczy ton gdzieś znikł. To nie zmienia faktu, że w wielu placówkach dzieci, według dyrekcji, powinny zasłaniać nos i usta. Problem w tym, że nie wszyscy na to się godzą…Są też tacy, którzy zauważają pierwsze skutki uboczne tych zaleceń….i mają dość!

Moje dziecko się dusi

„W szkołach jest duszno. Moje dzieci muszą chodzić  w maskach na przerwach, także idąc na salę gimnastyczną i susząc włosy po basenie. Przecież to absurd, w tym można ledwo oddychać” Kamila

„Pani dzwoniła w drugi dzień szkoły, że mojego syna boli głowa, mam go odebrać. W domu już wszystko ok. Głowa też boli od stresu, a także wtedy, gdy komuś ciężko się oddycha” Natalia

„U nas już jedna dziewczynka zasłabła…Pewnie przez te maski”. Ola

„Co najgorsze inni zwracają uwagę moim dzieciom o brak maseczki, a sami noszą maski pod nosem”. Klaudia

maski w szkole

Te przyłbice w ogóle nie są skuteczne

Karolina zwraca uwagę na inny aspekt, potwierdzony ostatnio w badaniach. Mianowicie noszenie przyłbic, zwłaszcza tych mniejszych mija się z celem. Taka przyłbica właściwie nie chroni, a podczas kaszlu czy kichania wszystko doskonale roznosi się naokoło. Więc po co? Zwłaszcza uwzględniając aspekt psychologiczny?

„Teraz gdy ktoś kicha, to od razu w szkole patrzą na niego podejrzanie. Uprzedzili nas, że każda gorączka to kwarantanna dla klasy. Czy oni zwariowali? Już inne choroby nie istnieją?”

Mocno stresująca atmosfera w wielu placówkach udziela się dzieciom, a stres sam w sobie ma negatywny wpływ na ich rozwój. Jak długo to potrwa? I jakie będzie miało skutki długofalowe?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Anna Anna

  Katolik podstawowka moich dwoch synow ma aspargera sa szykanowani przez nauczycieli i oiekegniare za brak masek to wstretne ze tak wyzywaja sie na chorych dzieciach.zero znajomosci prawa podlosci zwyczajne swinstwo

 2. Elżbieta Elżbieta

  U nas w mieście chcą zamknąć jedną szkołę średnią bo dwóch uczniów nie chce nosić maseczek. Rodzice zgłosili sprawę na policję i złożyli wniosek do sądu że szkoła nakazuje. A dyrektor nie wie co ma robić. Sanepid umył ręce a uczniowie znów będą zamknięci w domu. Przecież to chore. Mamy tak nieszczelne przepisy w dodatku które zaprzeczają same sobie….

 3. Gosia Gosia

  Bardzo dobrze że dzieci w szkołach nosić masek nie muszą, dzieci w żłobkach i przedszkolach przebywają bez masek, a ręce cały czas w buzi – jakoś masowych ognisk nie widać. Czemu więc w szkole, w której są dzieci rozumiejące konieczność mycia rąk, zachowanie dystansu lub kasłanie w łokieć mają siedzieć w masce na lekcji? Mnie dorosłej długo noszona maska przeszkadza w oddychaniu, a co mówić dziecku, które ma się na lekcji skupić i mieć dotleniony umysł. Kiepski to pomysł.

 4. Kasia Kasia

  I tak niestety kazdy musi to przechorowac bo nie ma szans uniknac zarazenia a fundowanie takich nerwow dzieciom to jest chore.i tak coraz wiecej mlodziezy ma depresje,mysli samobojcze to dopiero teraz bedzie plaga.a psychiatrow dzieciecych praktycznie nie ma.na szczescie u moich dzieci w szkole nie misza na lekcjach siedziec w maseczkach tylko na korytarzach i rodzice maja zakaz wstepu na teran szkoly.a druga sprawa to ppwinnien byc poruszony temat dezynfekowania rak i wszystkiego co sie da.wszyscy juz zapomnieli ze najlepsze jest po prostu mydlo,najlepiej szare.te wszystkie plyny do dezynfekcji nie sa obojetne dla zdrowia dzieci.zaczynajac od tego ze nie wiadomo czy zawarty w nich alkohol nie przenika przez skore a konczac na tym ze niektore zawieraja substncje rakotworcze i uszkadzajace uklad odpornosciowy,powodujace reakcje alergiczne nie mowiac o tym jak zniszcza im skore na dloniach.paranoja.

 5. Sara Sara

  W jednej niemieckich szkół rezygnują z masek z powodu rosnącej agresji wsrod starszej młodzieży wobec młodszych klas. Zasłonięte usta… I niemożność rozpoznania kto kim jest pozwala na zbyt wiele. Tylko u nas szkoła leci już 2 Mc.