Dzieci do 10 roku życia nie przenoszą koronawirusa?

Dr Daniel Koch z Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego w Szwajcarii ogłosił, że „dzieci do 10 roku życia nie zarażają koronawirusem (źródło), dlatego mogą bezpiecznie kontaktować się z bliskimi osobami, także seniorami”. W Szwajcarii znika część zakazów, dotyczących trzymania dystansu społecznego. Wnuki mogą spotykać się z dziadkami. Nie jest zabroniony bliski kontakt, w tym przytulanie się. Nadal jednak ostrożność powinni zachować nastolatkowie, oni mogą niestety zarażać koronawirusem. Naukowcy zwracają uwagę, by dystans trzymały osoby w średnim wieku, czyli rodzice dzieci. To oni mogą przenosić wirusa na seniorów, nie najmłodsi.

11 maja w Szwajcarii wrócą do szkoły młodsze dzieci.

dzieci do 10 roku życia

Do podobnych wniosków dotyczących ryzyka zakażania przez dzieci doszło brytyjskie stowarzyszenie pediatrów. Bazując na wynikach WHO, podkreśla, że dotąd nie stwierdzono przypadku zakażenia osoby dorosłej przez dziecko.

Profesor Russell Viner z Royal College of Pediatrics and Child Health powiedział „Telegraph”: „ Na całym świecie nie widzimy dowodów na to, że dzieci są zaangażowane w rozprzestrzenianie lub przenoszenie wirusa, ale nie mamy wystarczających dowodów” (źródło)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.