Dwie szklanki mleka dziennie

Naukowcy z Kanady w ostatnim badaniu ustalili, że optymalna ilość mleka dla dzieci między 2 a 5 rokiem życia to dwie szklanki. Z wynikami badania można było zapoznać się w piśmie „Pediatrics”. Dwie szklanki to tyle, ile potrzeba, by dziecko uzyskało najlepsze korzyści zdrowotne. Wyniki badania miały rozwiać wszystkie dotychczas pojawiające się wątpliwości. Naukowcy zbadali, że  równowartość dwóch szklanek mleka pozwala dostarczyć odpowiednią ilość witaminy D (odpowiedzialnej za dobrą kondycję kości i zębów) i żelaza. Większe ilości mleka u dzieci powyżej dwóch lat mogą prowadzić do niedoboru żelaza (prowadzącej do anemii i spowolnieniu rozwoju dziecka).

Naukowcy zwrócili uwagę, że w przypadku dzieci, które mają ciemną karnację może istnieć potrzeba dostarczenia większej ilości witaminy D. W takiej sytuacji zamiast dostarczania mleka wskazana jest, w ich ocenie, suplementacja.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy