„Drugi i trzeci rok życia dziecka”

Poradnik „Drugi i trzeci rok życia dziecka” to kontynuacja znanej „biblii rodzicielstwa” „W oczekiwaniu na dziecko„. Z chęcią sięgają po niego osoby, które miały okazję zapoznać się z innymi pozycjami duetu: Heidi Murkoff i Sharon Mazel.

drugi-i-trzeci-rok-zycia-dziecka-b-iext3740478Podobnie, jak inne propozycje, również ta, powstała w sprawdzonym schemacie: łączy rozdziały teoretycznie, opisujące rozwój dzieci w poszczególnych miesiącach z fragmentami dotyczącymi najczęściej pojawiających się pytań, problemów, które mogą nurtować rodziców na określonym etapie rozwoju dziecka.

Tematyka dotyczy dzieci kończących rok, a ostatnie rozdziały koncentrują się na trzylatkach. Oprócz wielu porad, w książce odnajdziemy takie pomoce jak siatki centylowe, tabele w jasny i przejrzysty sposób opisujące postępowanie przy najczęściej pojawiających się chorobach, sugestie dotyczące miejsc, do których warto zajrzeć, poszukując wiadomości dotyczących określonych zagadnień. Ponadto na samym końcu znajduje się indeks, który ułatwia korzystanie z książki.

Podobnie jak pozostałe poradniki wspomnianych autorów, również ta książka, utrzymana jest w wyważonym stylu, z jednej strony uspokaja, z drugiej nie pozwala ignorować najważniejszych objawów, które mogą sugerować poważne kłopoty.

Czy są jakieś minusy, miejsca niedopracowane? Raczej nie…Jednak o ile w przypadku „W oczekiwaniu na dziecko” czytelnik uzyskiwał w miarę jasne, konkretne odpowiedzi, o tyle w odniesieniu do już rocznych czy dwuletnich dzieci nie jest to takie proste, bo łatwe być nie może. Dlatego osoby, które poszukują jednoznacznych i zawsze działających wskazówek mogą być zawiedzeni, że poradnik pozostawia wiele miejsca indywidualnym sposobom opieki nad dzieckiem i często sugeruje wiele rozwiązań, które trzeba samodzielnie przetestować. Mimo to, książkę tę warto mieć w swojej bibliotece. To doskonały pomysł na prezent dla każdego rodzica. Polecam!

Cena: 55 złotych

Wydawnictwo Rebis.

Dziękujemy Wydawnictwu Rebis za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego książki.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.