Drugi trymestr ciąży – najlepszy czas dla przyszłej mamy?

Zwiększona wydzielina z pochwy

Przyszłe mamy mogą czuć się zaniepokojone obfitą wydzieliną z pochwy. Zazwyczaj ma ona mleczny kolor i może wymuszać na kobiecie nosić wkładki higieniczne i wtedy nie ma powodu do niepokoju. Gdy zmienia ona jednak kolor, zaczyna brzydko pachnieć, pojawia się swędzenie, pieczenie czy ból podczas odwiedzania toalety, należy skonsultować się z lekarzem.

Bóle głowy w drugim trymestrze

Niestety w drugim, „najlepszym” trymestrze ciąży, możesz odczuwać bóle głowy, które na pewno będą mniejsze, jeśli będziesz dbała o regularne posiłki, wypoczynek oraz czas spędzany na świeżym powietrzu.

Przeczytaj, jak radzić sobie bez tabletek z bólem głowy w ciąży.

Badania w drugim trymestrze ciąży

Między 18 a 22 tygodniem ciąży planowane jest tak zwane badanie połówkowe, podczas którego lekarz ocenia dobrobyt płodu. Jeśli chcesz, możesz również poznać płeć dziecka.

Przeczytaj: 8 powodów, dla których nie warto znać płci dziecka.

Jak rozwija się dziecko w drugim trymestrze? Zajrzyj do naszego kalendarza ciąży!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Martyna Martyna

  drugi trymestr był dla mnie czasem, kiedy cieszyłam się że jestem w ciazy

 2. Katarzyna Katarzyna

  Potwierdzam drugi trymestr jest najlżejszy, choć cała ciąża jest fajna :)

 3. Mati Mati

  drugi trymestr zdecydowanie najspokojniejszy, cała ciąza mogłaby tak wyglądac

 4. Magdalena Magdalena

  dla mnie poczatek…czyli pierwszy i poczatek drugiego….wiem ze dziwne…nie mialam mdlosci, czulam sie swietnie, jadlam wszystko….a na koniec to juz mi bylo okropnie ciezko…jak slonica sie czulam,zbieralo mnie na widok miesa jakiegokolwiek…i moja fasola sie pod zebra mi ciagle wbijala…koncowa byla okropna…na koniec sie zaklinowala i nie chciala wychodzic malpa jedna…

 5. Anna Anna

  Najlepszy ostatni to na zakończenie tego trymestru poznalam moja córcie na żywo, spojrzałam jej w oczka, dotknęłam jej…. cudowne chwile