Domowy syrop na kaszel z cebuli – u nas zawsze się sprawdza!

Nie ma chyba prostszego i równie skutecznego naturalnego sposobu na przeziębienie, który działa już przy pierwszych objawach infekcji. Oto on domowy syrop na kaszel z cebuli, doskonały też w zmniejszaniu kataru i innych dolegliwości przeziębieniowych. Bardzo prosty w przygotowaniu, tani, błyskawicznie działający...Jedyna jego wada to zapach. Niestety tak mocno odstrasza, że dla niektórych jest nie do przełknięcia.

Wiara, że cebula jest dobra na przeziębienie sięga XVI wieku. Kiedyś noszono surową cebulę… w skarpetce, sądzono, że może ona oczyszczać krew, chroniąc przed wieloma chorobami. Dzisiaj wiemy, że cebula w skarpecie nic nie daje, ale już stosowana w formie syropu z uwagi na wysoki poziom związków siarki i witamin – może być naprawdę skuteczna.

domowy syrop na kaszel z cebuli

Jak przygotować domowy syrop z cebuli na kaszel?

Nie ma prostszego domowego sposobu na przeziębienie. Wystarczy obrać jedną lub kilka cebul – w zależności od tego, jak wiele syropu chcemy otrzymać. Cebula powinna być świeża, bo wtedy uzyskamy najwięcej soku.

Obieramy cebulę, kroimy na mniejsze kawałki (bez różnicy jakie) i zasypujemy cukrem lub zalewamy miodem. Zamykamy pojemnik i odstawiamy na kilka godzin. Tyle wystarczy, by cebula puściła soki i powstał syrop idealny na infekcje.

Niektórzy przygotowują syrop z cebuli inaczej. Gotują na wolnym ogniu cebulę w wodzie. Następnie dodają do tak powstałego roztworu cukier lub miód. Jednak powyższa pierwsza wersja jest zdecydowanie bardziej popularna.

Najlepiej podawać go przy pierwszych objawach – kichaniu, katarze, kaszlu. Im szybciej zadziałamy, tym większa szansa, że infekcja nie pogłębi się, a dziecko czy osoba dorosła stosująca syrop szybciej wróci do formy.

Syrop z cebuli przygotowuje się na całym świecie. W niektórych regionach zamiast cukru używa się miodu. 6 randomizowanych kontrolnych badań pokazało, że miód jest lepszym wyborem, bo lepiej łagodzi kaszel i minimalizuje objawy przeziębienia.

Jak działa syrop z cebuli?

  • istnieją dowody, że syrop z cebuli ma działanie przeciwwirusowe.
  • wzmacnia,
  • łagodzi kaszel i przeziębienie,
  • zmniejsza ból gardła,
  • jest bogatym źródłem witaminy C, B9 (źródło)

Podajemy na łyżeczce kilka razy dziennie, według potrzeb.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.