Domowe sposoby na komary – wypróbuj, to działa!

Szczelnie zamknij kosz na śmieci

Jeśli chcemy pozbyć się komarów z domu, warto zamykać śmieci w szczelnym koszu – wskazana będzie przykrywka.

Uszczelnij okna

Na oknach przydadzą się moskitiery. Warto również uszczelnić wszelkie niewielkie dziury oraz mikroszpary, przez które mogą się dostawać owady do wnętrza domu.

Sposoby na komary: obejrzyj kwiaty

Komary lubią chować się w starych kwiatach, zwłaszcza tych, w których stoi woda. Dlatego warto przejrzeć się zielonym ozdobom w doniczkach i w razie potrzeby przesadzić kwiaty oraz koniecznie wylać starą wodę.

Ustaw pułapki

Inne sposoby na komary?

Pułapki!

Prostą i doskonałą pułapkę na komary zrobimy w kilka sekund. Wystarczy nalać do niewielkiej miseczki cztery łyżki octu jabłkowego – by zwabić owady oraz kilka kropel mydła (płynu do mycia naczyń), żeby uniemożliwić im ucieczkę. Rozstawienie w kilku miejscach takiej pułapki umożliwia wyłapanie wszystkich szkodników oraz uchroni skórę przed skutkami ukąszeń.

Możesz również ustawić mały pojemnik z kawałkiem banana w środku, przykryć go przezroczystą folią, nakłuć w kilku miejscach – dzięki temu owady dostaną się do środka, jednak będą miały problem z opuszczeniem lokum. Każdego dnia oczyszczaj pułapkę.

Zostaw na stole kieliszek z czerwonym winem…Nie musi być to dobry rocznik :) Komary nie są wybredne, chcąc skosztować trunku, po prostu się w nim topią.

Świeże liście bazylii na komary

Dobrym sposobem na odstraszenie komarów są również świeże liście bazylii, których owady te szczególnie nie lubią. Wystarczy kilka świeżych liści drobno posiekać lub utrzeć w moździerzu i tak uzyskany sok wetrzeć w skórę lub mieszankę liści porozstawiać w domu.

Olejek waniliowy na komary

Wystarczy odrobina olejku waniliowego, by skutecznie uprzykrzyć komarom plany skosztowania naszej krwi. Owady szczególnie nie lubią tego zapachu, dlatego warto mieć przy sobie zawsze odrobinę olejku waniliowego (może być taki do ciast).

A Wy, jakie znacie sposoby na komary?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.