Domowe sposoby na komary – wypróbuj, to działa!

Dzieci są naturalnym celem dla komarów a owady tego lata są szczególnie agresywne. Nie tylko komary, ale również osy, które chętnie kąsają i pozostawiają po sobie wielkie bolące zmiany na skórze.

Jak w naturalny sposób pozbyć się szkodników z domu?

Oto metody, które pozwolą Ci uniknąć przykrych skutków ugryzienia. Wypróbuj sposoby na komary – bez „chemii”.

Schowaj jedzenie do lodówki i szczelnych opakowań

Komary lubią jedzenie, które jest dla nich dostępne, wyłożone w koszykach (owoce), pozostawione na talerzyku ciastka, krakersy czy też w szklance paluszki. Nie ma znaczenia, czy jest to jedzenie surowe, gotowane czy też odpadki. Warto szczelnie zamknąć pojemnik z pieczywem oraz unikać rozmrażania żywności na zewnątrz poza lodówką, by niepotrzebnie nie zapraszać owadów do siebie.

Sposoby na komary: umyj naczynia

sposoby na komaryTo bardzo motywująca rada, bo któż nie pozostawił choć raz brudnej szklanki na stole lub nieumytego talerza w zlewie…Zdarza się to często, prawda?

Umycie naczyń, pozbycie się okruszków z blatu, jak również resztek ze zlewu może znacznie zniechęcić potencjalnych krwiopijców do odwiedzenia naszego domu.

Nie pozostawiaj wody stojącej w szklankach, miskach – to również zaprasza komary.

Oczyść odpływ

Komary uwielbiają ciemne, wilgotne i pełne żywności zakamarki – takie jak odpływ zlewu. Warto zatem zadbać, by im tą przestrzeń obrzydzić. Wystarczy sok wyciśnięty z cytryny i kilka kropel oleju.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.