Domowa woda smakowa dla dzieci – to proste!

Rynek jest wypełniony produktami dedykowanymi dzieciom. W ten sposób ma być wygodnie, łatwiej, przede wszystkim nam rodzicom. Problem w tym, że uzyskuje się efekt odwrotny do zamierzonego. Niby dostępność gotowych rozwiązań jest ogromna, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej, że większość produktów można przygotować samodzielnie w domu. Jak? Domowa woda smakowa dla dzieci to łatwizna! Wystarczy kilka chwil i jest gotowa! Bez nadmiaru cukru, barwników, konserwantów i innych dodatków.

Orzeźwiająca domowa woda smakowa dla dzieci

Woda smakowa dla dzieci może być przygotowana w domu. Jest niewymagająca, banalnie prosta. Z zadaniem tym poradzą sobie już dzieci. Może być to naprawdę świetna zabawa, która jednocześnie będzie lekcją zdrowego odżywiania. Pokusa jest tym większa, że domowe wody smakowe można przygotować w naprawdę wielu odmianach, nie tylko latem, ale przez cały rok.

Do przygotowania wody smakowej dla dzieci będziesz potrzebować:

  • 1 litr wody
  • 1 cytryna
  • 1 cały ogórek
  • liście mięty

Cytrynę i ogórka myjemy. Obieramy i kroimy w grubsze plastry, dodajemy kilka listków mięty. Całość zalewamy wodą. Gotowe!

woda smakowa dla dzieci

Malinowa woda smakowa dla dzieci

Drugi bardzo prosty przepis na wodę smakową dla dzieci pozwala przygotować napój w kilka sekund. Bierzemy garść malin, lekko je rozgniatamy widelcem (by wydobyć z nich najwięcej smaku) i zalewamy wodą. Możemy dodać jeszcze borówki, jagody czy jeżyny – w zależności od tego, co mamy aktualnie pod ręką.

Woda smakowa dla dzieci i relaks gotowy

Jeśli natomiast chcemy podać dziecku wyciszający, relaksujący napój (np. w wyjątkowo aktywnym dniu czy tuż przed snem), warto do wybranych owoców dodać kilka listków melisy. Dla uzyskania większej słodyczy, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać dobrej jakości miód. Wystarczy odrobina dodana do wody, by smak się zmienił, a woda zyskała dodatkowe dobre właściwości, które zapewnia dodatek miodu.

Uwaga, jednak z podawaniem miodu najmłodszym dzieciom. Przeczytaj, dlaczego warto się z tą decyzją wstrzymać.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.