„Dom na kurzych łapach” – fantastyczna książka dla młodzieży

Literatura młodzieżowa to prężnie rozwijający się segment wydawniczy. Trafia nie tylko do grupy docelowej, czyli nastolatków i starszych dzieci, ale także do dorosłych. Dobrze napisana książka może bowiem pochłonąć w pełni osoby w każdym wieku. Tak jest w przypadku nowości na rynku baśni Sophie Anderson –  „Dom na kurzych łapach”.

Dom, który podróżuje

Jak to dobrze by było, gdyby można było podróżować z własnym domem. Zapomnieć o pakowaniu, torbach, trudach podróży, mieszkaniu w nie zawsze wygodnych pokojach. Mieć „nie ma jak w domu” niezależnie od miejsca. Wszystko, czego potrzeba w każdym miejscu i pełen komfort.

Dom z nogami, umiejący biegać a nawet pływać, to baśniowa idea, która wydawać by się mogło, że ma same plusy. Możliwość podróżowania z własnym łóżkiem, szafą i innymi meblami po całym świecie – to brzmi wspaniale? Tylko teoretycznie. Zwłaszcza jeśli marzymy o czymś zupełnie innym. Tak jak bohaterka książki „Dom na kurzych łapach” – dwunastoletnia Marinka.

Dziewczynka mieszka w niezwykłym domu ze swoją równie nietypową babcią, która tak naprawdę jest Babą Jagą, Strażniczką pilnującą przejścia dusz przez bramę do świata umarłych. Przeznaczeniem dziewczynki jest zastąpienie babci. Problem w tym, że Marinka widzi się w całkiem innej roli…Szuka przyjaźni, pragnie prawdziwie żyć.

Zaczyna się buntować…a to rozpoczyna serię ciekawych przygód.

Jak zakończy się baśń o nastoletniej Marince i  jej babci? Jaką rolę odegra w tej historii dom na kurzych łapach? Warto przeczytać i dowiedzieć się! To bardzo oryginalna, ciepła opowieść, którą świetnie się czyta. Do tego książka jest pięknie wydana! Polecamy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.