Dom Barbie gotowy dla zwiedzających

Barbie, legendarna lalka, uwielbiana i nienawidzona zarazem, otworzyła swój nowy dom, dostępny dla zwiedzających: małych i dużych. Spory budynek z wieloma atrakcjami (między innymi restauracją) został otworzony w Sawgrass Mills w Sunrise na Florydzie. Składa się z przestronnych, ciekawie umeblowanych pokojów i pomieszczeń.

dom barbie 2To pierwsza taka atrakcja dla dzieci na świecie. Dotąd zbiera mieszane recenzje. Przez jednych jest uwielbiana, przez innych omijana szerokim łukiem.

Drugi dom Barbie ma być otwarty w najbliższym tygodniu w Niemczech, w Berlinie.

Otwarciu domu Barbie w Niemczech towarzyszy protest niemieckich feministek znanych pod nazwą „Occupy Barbie Dreamhouse”, które walczą z seksistowskim wizerunkiem kobiety. Lewicowi aktywiści przebrani za Barbie protestują przeciwko seksizmowi i konsumpcjonizmowi, które ich zdaniem są nieodłącznie związane z plastikową blond-piękność. Profil akcji protestacyjnej „Okupuj Dom Marzeń Barbie” „polubiło” już na jednym z portali społecznościowych tysiące internautów. Akcja nabiera tempa.

dom barbie

Otwarcie domu na Florydzie nie spotkało się z protestami (jak dotąd).

A Wy, co sądzicie o tym projekcie?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.