Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr?

Czasu do końca pierwszego semestru nie zostało dużo. Już wkrótce dzieci i młodzież powinny otrzymać propozycję ocen na semestr. Po zapoznaniu się z nimi, będą miały czas na ewentualne poprawki. Następnie zostaną wystawione oceny podsumowujące pracę w pierwszym semestrze roku szkolnego. Kiedy dokładnie nauczyciele wystawiają oceny?

Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr?

Wszystko zależy od terminu ferii

Termin wystawienia ocen semestralnych zależy od terminu ferii zimowych. W związku z tym, że przerwa zimowa odbywa się dla dzieci mieszkających w różnych województwach w odmiennych terminach, koniec semestru również przypada na inny dzień, w zależności od tego, gdzie mieszka uczeń.

Najszybciej ferie zaczynają dzieci z województw śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego. Ferie w tych województwach trwają od 16 do 29 stycznia. Dzieci po przerwie świątecznej wracają do szkół na niespełna dwa tygodnie, a potem udają się na odpoczynek. W praktyce można przypuszczać, że oceny będą wystawione jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Czas w pierwszych dniach roku będzie poświęcony na ewentualne poprawki.

Kiedy oceny sugerowane?

O ocenach sugerowanych większość uczniów dowie się najprawdopodobniej jeszcze przed świętami. Na pewno oceny te poznają uczniowie, którzy udają się na ferie jako jedni z pierwszych.

Kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr 2022/2023?

Nieco więcej czasu mają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. U nich ferie 2023 są planowane od 23 stycznia do 5 lutego. Można zatem uznać, że styczeń będzie jeszcze należał do miesiąca, w którym uczniowie będą pracowali na oceny na semestr pierwszy.

Podobnie również jak uczniowie z pozostałych województw, mający ferie jeszcze później.

Kolejni na ferie idą uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Przerwa dla nich planowana jest na okres od 30 stycznia do 12 lutego 2023 roku.

Na końcu na ferie udają się uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Mają oni ferie od 13 do 26 lutego 2023 roku.

Długi weekend 2023

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, zwłaszcza w kontekście uczniów, którzy na ferie idą jako pierwsi, że w pierwszych dniach nowego roku mamy długi weekend. 6 stycznia to dzień wolny od pracy i zajęć szkolnych, wypada on w piątek.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.