Długopis zmazywalny niezbędny w piórniku młodszego ucznia?

Istnieją rozwiązania, których my jako rodzice za czasów edukacji szkolnej nie znaliśmy, a które dzisiaj doskonale się sprawdzają. Przykładem takiego rozwiązania jest długopis zmazywalny. Świetny nie tylko w najmłodszych klasach. Dlaczego?

długopis zmazwywalny

Jak działa długopis zmazywalny?

Długopis zmazywalny to pozornie zwykły długopis, który został stworzony do pisania. Ma wkład wybranego koloru – niebieskiego, zielonego, czerwonego, czarnego.  Zastosowany w nim tusz pozwala na łatwe pisanie, a dołączona gumka lub nakładka na długopis z gumką umożliwiają szybkie zmazywanie zapisanych słów. Wśród długopisów ścieralnych dobre opinie zbierają też długopisy żelowe.

Jak wybrać długopis zmazywalny?

Podstawa to dobry wkład, czyli szybko wysychający tusz, który nie rozmazuje się na kartce (ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku dzieci leworęcznych).

Wiele z modeli długopisów ma dobrze pomyślany kształt, który pozwala na ergonomiczne użytkowanie. Niektóre polecane są zarówno dla osób lewo- jak i praworęcznych. Wśród nich są także długopisy-zwierzątka, o zabawnych kształtach i kolorach, doskonałe zwłaszcza dla młodszych dzieci. Można wybierać długopisy ze skuwką lub automatyczne.

Długopisy zmywalne posiadają wymienne wkłady.

długopis zmazwywalny długopis zmazywalny

Długopis ścieralny cena

W ofercie długopisów ścieralnych znajdziemy propozycje w najróżniejszych cenach:

  • długopis Happy Color około 5 złotych
  • długopis Pettite – około 5 złotych
  • pióro kulkowe Pilot Frixion wymazywalny około 10 złotych
  • długopis Kidea – około 7 złotych
  • długopis Keyroad -około 15 złotych

Wśród modeli znajdziemy długopisy grubsze i cieńsze. Młodszym dzieciom generalnie poleca się te grubsze, starszym cieńsze. Końcówka pisząca ma 0,5 mm lub 0,7 mm.

Długopis zmazywalny zalety

  • szybko pozwala skorygować błędy, bez użycia korektora,
  • ewentualne poprawki nie pozostawiają po sobie śladu,
  • możliwość łatwego wymazywania – zasada podobna do wymazywania ołówka gumką.

Długopisem ścieralnym nie zaleca się wypełniania dokumentów urzędowych.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.