Dlaczego coraz częściej kupujemy kołdry antyalergiczne?

Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii. Szacuje się, że obecnie co drugie/trzecie dziecko ma zdiagnozowaną tę najpopularniejszą obecnie przewlekłą chorobę. Niestety o ile znane są sposoby zmniejszania ryzyka rozwoju alergii, to nie ma jednoznacznego sposobu, by na pewno uchronić dziecko od jej objawów. Z tego powodu coraz więcej rodziców planując wyprawkę dla niemowlaka i starszego dziecka, zakłada ryzyko rozwoju alergii i decyduje się na pościel antyalergiczną. Producenci stają na wysokości zadania i proponują kołdry antyalergiczne – lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości.

Sen i wybory z tym związane

Noworodki potrafią przespać większą część doby i choć nie zawsze leżą w tym czasie w łóżeczku, bo często drzemią na rękach rodziców, w bujaczkach, fotelikach samochodowych, chustach, to nie ma wątpliwości, że aranżacja miejsca spania ma ogromne znaczenie. Nie wszyscy rodzice decydują się na zakup kołdry dla noworodka, bo wybierają rożek czy otulacz. Jednak z czasem wybór staje się oczywisty, dla młodszego i starszego dziecka wybieramy kołdrę i poduszkę.

kołdry antyalergiczne

Często na samym wstępie decydujemy się na kołdry alergiczne, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je bez problemu prać, suszyć, wietrzyć, a przy tym posiadają dodatkowe funkcje, które sprawiają, że są odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym alergeny.

Przeczytaj: rożek, otulacz a może kołderka.

Jak wybierać kołdry antyalergiczne?

Kołdry antyalergiczne można zamówić w wersji letniej, zimowej a także całorocznej. Producenci oferują zarówno same kołdry, jak również zestawy z poduszką.

Kołdry alergiczne wyróżniają się przede wszystkim wkładem, jest on zazwyczaj tak dobrany, by nie zbierał kurzu oraz roztoczy. Najbardziej polecane są:

  • kołdry antyalergiczne kukurydziane – polecane zwłaszcza dla dzieci ze skórną odmianą alergii, można je prać w 60 stopniach, są przyjemne w użytkowaniu,
  • kołdry antyalergiczne bambusowe – wykonane są z włókien o naturalnych właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych, nie są skażone żadnymi dodatkami, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne, są przewiewne i bardzo miękkie,
  • kołdry antyalergiczne z dodatkiem jedwabiu – są przyjazne dla alergików, lekkie, polecane osobom niewymagającym bardzo ciepłego okrycia,
  • kołdry antyalergiczne syntetyczne – najpopularniejszy typ wyjątkowo często wybierany przez rodziców małych dzieci. Przystępne cenowo, z wypełnieniem silikonowym należą do najtańszych. Modele z włóknami bioaktywnymi z modyfikowanej celulozy chronią dodatkowo przed rozwojem bakterii i pleśni.

Wybierając kołdry antyalergiczne, pamiętajmy, że oprócz wypełnienia, znaczenie mają również okrycia. Dla wyjątkowo wrażliwej skóry najlepsze będą te w naturalnych kolorach, bez zbędnych barwników. By wzmocnić działanie kołder i poduszek antyalergicznych niektórzy specjaliści zalecają użycie specjalnych pokrowców antyroztoczowych.

Kołdry antyalergiczne należy prać co około dwa tygodnie w temperaturze minimum 60 stopni.

Jakie kołdry nie dla alergika?

Dla alergika nie sprawdzi się ciepła kołdra puchowa, która ma wsad z puchu gęsiego lub kaczego. Taka kołdra świetnie izoluje przed zimnem, pozwala skórze oddychać i świetnie odprowadza wilgoć. Podobnie dla alergika nie jest polecana kołdra z pierza, która wypełniona jest surowcami naturalnymi – piórami wraz z puchem .Nie najlepszym wyborem będzie kołdra wełniana, która mimo że ciepła, może prowadzić do negatywnych reakcji alergicznych.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.