Dlaczego coraz częściej kupujemy kołdry antyalergiczne?

Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii. Szacuje się, że obecnie co drugie/trzecie dziecko ma zdiagnozowaną tę najpopularniejszą obecnie przewlekłą chorobę. Niestety o ile znane są sposoby zmniejszania ryzyka rozwoju alergii, to nie ma jednoznacznego sposobu, by na pewno uchronić dziecko od jej objawów. Z tego powodu coraz więcej rodziców planując wyprawkę dla niemowlaka i starszego dziecka, zakłada ryzyko rozwoju alergii i decyduje się na pościel antyalergiczną. Producenci stają na wysokości zadania i proponują kołdry antyalergiczne – lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości.

Sen i wybory z tym związane

Noworodki potrafią przespać większą część doby i choć nie zawsze leżą w tym czasie w łóżeczku, bo często drzemią na rękach rodziców, w bujaczkach, fotelikach samochodowych, chustach, to nie ma wątpliwości, że aranżacja miejsca spania ma ogromne znaczenie. Nie wszyscy rodzice decydują się na zakup kołdry dla noworodka, bo wybierają rożek czy otulacz. Jednak z czasem wybór staje się oczywisty, dla młodszego i starszego dziecka wybieramy kołdrę i poduszkę.

kołdry antyalergiczne

Często na samym wstępie decydujemy się na kołdry alergiczne, które są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je bez problemu prać, suszyć, wietrzyć, a przy tym posiadają dodatkowe funkcje, które sprawiają, że są odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym alergeny.

Przeczytaj: rożek, otulacz a może kołderka.

Jak wybierać kołdry antyalergiczne?

Kołdry antyalergiczne można zamówić w wersji letniej, zimowej a także całorocznej. Producenci oferują zarówno same kołdry, jak również zestawy z poduszką.

Kołdry alergiczne wyróżniają się przede wszystkim wkładem, jest on zazwyczaj tak dobrany, by nie zbierał kurzu oraz roztoczy. Najbardziej polecane są:

  • kołdry antyalergiczne kukurydziane – polecane zwłaszcza dla dzieci ze skórną odmianą alergii, można je prać w 60 stopniach, są przyjemne w użytkowaniu,
  • kołdry antyalergiczne bambusowe – wykonane są z włókien o naturalnych właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych, nie są skażone żadnymi dodatkami, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne, są przewiewne i bardzo miękkie,
  • kołdry antyalergiczne z dodatkiem jedwabiu – są przyjazne dla alergików, lekkie, polecane osobom niewymagającym bardzo ciepłego okrycia,
  • kołdry antyalergiczne syntetyczne – najpopularniejszy typ wyjątkowo często wybierany przez rodziców małych dzieci. Przystępne cenowo, z wypełnieniem silikonowym należą do najtańszych. Modele z włóknami bioaktywnymi z modyfikowanej celulozy chronią dodatkowo przed rozwojem bakterii i pleśni.

Wybierając kołdry antyalergiczne, pamiętajmy, że oprócz wypełnienia, znaczenie mają również okrycia. Dla wyjątkowo wrażliwej skóry najlepsze będą te w naturalnych kolorach, bez zbędnych barwników. By wzmocnić działanie kołder i poduszek antyalergicznych niektórzy specjaliści zalecają użycie specjalnych pokrowców antyroztoczowych.

Kołdry antyalergiczne należy prać co około dwa tygodnie w temperaturze minimum 60 stopni.

Jakie kołdry nie dla alergika?

Dla alergika nie sprawdzi się ciepła kołdra puchowa, która ma wsad z puchu gęsiego lub kaczego. Taka kołdra świetnie izoluje przed zimnem, pozwala skórze oddychać i świetnie odprowadza wilgoć. Podobnie dla alergika nie jest polecana kołdra z pierza, która wypełniona jest surowcami naturalnymi – piórami wraz z puchem .Nie najlepszym wyborem będzie kołdra wełniana, która mimo że ciepła, może prowadzić do negatywnych reakcji alergicznych.

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.