Dezodorant dla dziecka – kiedy kupić i na co zwrócić uwagę?

Postęp cywilizacyjny sprawił, że dzieci dojrzewają wcześniej niż my czy pokolenie naszych rodziców. Okres ten jest bardzo szeroki, u dziewcząt datuje się na czas między 8 a 22 urodzinami, a u chłopców między 10 a 23 rokiem życia. Jednym z bardzo wczesnych sygnałów zachodzących zmian w organizmie dziecka jest zmiana zapachu potu. O ile małe dzieci pocą się „bezzapachowo” o tyle już siedmiolatki-ośmiolatki mogą pod tym względem przypominać osoby dorosłe. Ich pot zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Czy to czas na dezodorant dla dziecka?

Dezodorant dla dziecka – tak czy nie?

Dezodorant dla dziecka nie jest produktem pierwszej potrzeby. Nie zastąpi mydła czy codziennej higieny osobistej. Jeśli nie mamy potrzeby lub z jakiegoś powodu perspektywa zakupu tego specyfiku wydaje nam się nieodpowiednia, nie trzeba tego robić. Dzieci mające 7,8 czy 9 lat nie muszą używać dezodorantu. Jeśli ich pot intensywnie pachnie, mogą po prostu częściej się myć.

Wielu rodziców obserwuje jednak skrępowanie własnych dzieci, które zauważają zmiany zachodzące w ich organizmach i próbują odpowiedzieć na nie w najlepszy możliwy sposób. Rozwiązaniem jest właśnie delikatny dezodorant dla dziecka, który nie zaburza funkcjonowania gruczołów potowych, ale neutralizuje przykry zapach. 

Dezodorant dla dziecka – tak, ale nie antyperspirant

Dla dzieci odpowiedni będzie delikatny dezodorant, ale nie antyperspirant. Ten drugi specyfik sprawdzi się w późniejszym okresie, na przykład nastoletnim, kiedy dziecko najprawdopodobniej będzie mierzyło się z nadmierną potliwością.

Nie ma sensu, by małe dziecko stosowało antyperspirant, w zupełności wystarczy dezodorant, który zawiera składniki znacznie ograniczające powstawanie przykrego zapachu na skórze poprzez neutralizowanie wpływu bakterii.

dezodorant dla dziecka

Jaki dezodorant dla dziecka wybrać?

Najprościej wybrać się do apteki lub dobrze zaopatrzonej drogerii. Decydując się na dezodorant dla dziecka, warto poszukiwać takiego specyfiku, który jest WOLNY od:

  • alkoholu – działającego antyperspiracyjnie,
  • soli glinu, aluminium – blokujących wydzielanie potu, zwężających gruczoły potowe, ograniczające produkcję potu. Składnik można znaleźć pod nazwą – Aluminium Chlorohydrate, Aluminium Chlorohydrex, Aluminium Chloride, Aluminium Zirconium Trichlorohydrex GLY, Aluminium Zircorium Pentachlorohydrate.

Najlepiej sprawdzi się specyfik hipoalergiczny, polecany dla skóry wrażliwej. Idealnie jeśli będzie bezzapachowy. Najlepsza forma aplikacja to dezodoranty w kulce lub w sztyfcie. W ofercie, zwłaszcza dla starszych dzieci, znajdują się dezodoranty w sprayu bez alkoholu.

Poniżej kilka propozycji łagodnych dezodorantów, których zakup można rozważyć dla starszego dziecka.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.