Dermokosmetyki – czy są skuteczne w pielęgnacji problematycznej cery?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Prawidłowa pielęgnacja cery problematycznej jest kluczowa dla poprawy jej wyglądu. Dermokosmetyki przeznaczone są do wymagającej cery, potrzebującej silnego nawilżenia, natłuszczenia czy odżywienia. Doskonale sprawdzają się także w pielęgnacji cery trądzikowej czy objętej atopowym zapaleniem skóry. Jednak warto po nie sięgnąć w każdej chwili, kiedy skóra będzie wymagać delikatniejszej pielęgnacji.

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki zostały stworzone do pielęgnacji cery problematycznej i wymagającej. Są przeznaczone dla osób, które zmagają się z wieloma problemami skórnymi, do których należą: trądzik, atopowe zapalenie skóry, egzema czy alergie skórne spowodowane stosowaniem kosmetyków zawierających drażniące substancje. Marka Cethapil oferuje wiele produktów odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. Dermokosmetyki nie leczą problemów dermatologicznych, a wspierają całą terapię.

Dermokosmetyki często są lepiej przebadane niż kosmetyki drogeryjne, głównie ze względu na ich przeznaczenie. Podczas ich stosowania nie powinny występować podrażnienia skóry ani alergie, dlatego większość z nich jest hipoalergiczna. Często korzystają z nich osoby o wrażliwej skórze, dzieci lub seniorzy, cierpiący na różne dolegliwości skórne. Dermokosmetyki z reguły nie mają zapachu, nie zawierają kontrowersyjnych składników ani substancji drażniących. 

Dla kogo są przeznaczone dermokosmetyki?

Po dermokosmetyki może sięgać każdy, kogo skóra wymaga bardziej delikatnej pielęgnacji. Wiele z nich może być stosowanych u niemowląt, nawet od pierwszego dnia życia. Najczęściej są to emolienty służące do mycia. Nie wysuszają one skóry, zatrzymują w niej wodę, zapobiegając jej parowaniu, a także nie podrażniają. Po tego rodzaju produkty często sięgają kobiety w ciąży, których skóra wymaga delikatniejszej pielęgnacji. Dermokosmetyki przeznaczone dla ciężarnych są także dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie zawierają substancji uczulających.

Główne zasady pielęgnacji cery problematycznej

Problematyczna skóra ma inne potrzeby, dlatego jej pielęgnacja powinna być dopasowana do jej potrzeb. Najczęściej występującymi problemami są trądzik, atopowe zapalenie skóry czy przebarwienia. W pielęgnacji skóry trądzikowej sprawdzają się dermokosmetyki, które regulują wydzielanie sebum, błyszczenie się skóry, a także zmniejszają pory. Często mają również działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu, ponieważ jego brak może prowadzić do zaostrzenia się zmian trądzikowych.

Równie często występuje atopowe zapalenie skóry, które wymaga innej pielęgnacji niż trądzik. Głównym zadaniem dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tego typu skóry jest natłuszczanie jej oraz zapobieganie swędzeniu i zaczerwienieniu. Stosowanie łagodnych produktów do pielęgnacji pozwala na zmniejszenie objawów choroby i widoczności zmian na skórze. Pielęgnacja skóry objętej AZS powinna przebiegać systematycznie i przy zastosowaniu dobrze dobranych produktów o właściwościach natłuszczających, nawilżających oraz łagodzących.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*