Derma Eco Baby szampon i mydło w płynie

Na polskim rynku kilkanaście dni temu zadebiutowały duńskie kosmetyki Derma, które spełniają rygorystyczne, skandynawskie wymogi jakości.  Jako jedyne kosmetyki na świecie posiadają jednocześnie certyfikaty Astma-Allergi Danmark, ECOCERT i NORDIC SWAN. Dlatego są szczególnie wskazane dla osób o wrażliwej skórze, dzieci od chwili narodzin, kobiet w ciąży i matek karmiących. Skład produktów bazuje na naturalnych składnikach, które do minimum ograniczają ryzyko występowania podrażnień i alergii.

Na adres redakcji dostarczone został produkt z jednej z linii pielęgnacyjnej: Derma Eco Baby: mydło i szampon w jednym. Poniżej recenzja produktu. Od czerwca kosmetyki Derma dostępna są również w Polsce.

Pierwsze wrażenia

Derma Eco Baby_zdjęcie kosmetykówMożna być zaskoczonym. Produkt nie ma zapachu, nie został wzbogacony nawet w delikatną nutę zapachową. Po nałożeniu na dłoń ma konsystencję delikatnego mleczka i jasną barwę (do jego produkcji nie wykorzystano barwników i parabenów). Dostępny jest w prostej ascetycznej tubce, bez zdjęć bobasków, małych misiów, niebieskich czy różowych etykiet.

Skład

99,5% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego. 23% wszystkich składników pochodzi z upraw ekologicznych.

Szampon i mydło w płynie

derma szamponPrzyznać się muszę, że nie do końca spodobało mi się połączenie szamponu z mydłem (na stronie sklepu internetowego szamponu z płynem do kąpieli). Wolałabym, gdyby producent zdecydował się, czy produkt jest szamponem czy mydłem. Ponadto wskazanie, by kosmetyk dobrze spłukiwać z ciała, nie przekonuje mnie („Użyj niewielką ilość do wody  w kąpieli lub na włosy. Przemyć dokładnie wodą po użyciu”).

Kąpiąc dziecko, dodawałam płynu do wanny z wodą. Główkę myłam na początku tak rozprowadzonym kosmetykiem, z czasem nakładałam szampon i spłukiwałam wodą z wanny. Dlatego wskazówka o dobrym spłukiwaniu produktu ze skóry odbieram jako dodatkowe utrudnienie (konieczność nalania do wanny nowej wody?), co nie ułatwia codziennej kąpieli.

Jak się stosuje?

W praktyce szampon Derma sprawdza się dobrze. Delikatnie myje, pozostawia skórę czystą, a włosy miękkie i odświeżone. Niestety nie gwarantuje długiej świeżości. Mycie główki trzeba często powtarzać. Wydajność oceniam jako średnią (150 ml). Tuba jest poręczna i wygodna w użyciu. Do tego cena (około 40 złotych) również mogłaby być niższa.

Produkt oceniam na czwórkę:

 

 

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Queen Queen

  „Niestety nie gwarantuje długiej świeżości.” – Jesteśmy nauczeni przez reklamy w TV, że „świeżość” to „ZAPACH”, więc nie dziwię się, że skoro kosmetyk jest nieperfumowany, to odnosisz takie wrażenie. Ale skoro można uniknąć dzięki temu alergii, to jest to nie tylko zdrowsze, ale… również i tańsze!
  A co do spłukiwania – to chyba normalne, że szampon się spłukuje, mydło raczej też ;-)

 2. kinia kinia

  Nie spłukiwałam nigdy świeżą wodą ciała niemowlaka po kąpieli, ale tą z wanienki (z rozpuszczonym emeliontem)….Nie wiem, może czegoś nie wiem na ten temat ;)

  • Queen Queen

   Jeśli kosmetyk służy do mycia ciała (szampon), to raczej się spłukuje, nawet jeśli jest naturalny; jeśli jest to oliwka do kąpieli czy emolient (czy są całkowicie naturalne??), to nie trzeba, bo ich rolą jest właśnie nawilżenie skóry. Tak mi się wydaje..

 3. kinia kinia

  A płyn do kąpieli jak się używa??Chyba wlewa do wanny? A właśnie tak jest opisany produkt na stronie www