Darmowe szczepienia pneumokoki Warszawa

Osoby zainteresowane zaszczepieniem dziecka przeciwko pneumokokom, zachęcamy do przejścia na stronę, na której znajduje się lista placówek, w których można zrobić to za darmo. W ten sposób można zaoszczędzić około trzysta-czterysta złotych (jedna dawka dla dzieci powyżej drugiego roku życia). Wszystko w ramach akcji „Zdrowie Mama i Ja”.

strzykawkaAkcja dotyczy dzieci w wieku 24 – 36 miesięcy. Trwa do 6 grudnia (lub wyczerpania się puli pieniędzy). Listę placówek odnaleźć można tutaj.

Z darmowych szczepień przeciw pneumokokom do 15 września mogą również skorzystać trzylatkowie wcześniej zgłoszeni do programu finansowanego przez Urząd Miasta w Ełku. Podobny program realizowany jest w w gminie Ruciane Nida i Lubawie.

Pneumokoki są najczęstszą przyczyną pozaszpitalnych, bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, zwłaszcza: zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz przewlekłego zapalenia oskrzeli, jak również najczęstszą przyczyną pozaszpitalnego zapalenia płuc.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jula Jula

  I to jest bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie…przyjdzie płacić :)

 2. Martyna Martyna

  Ja nie szczepilam dzieci i tez ok. Szczepienia przeciw pneumokokom mają też swoje minusy o czym nigdzie w mediach się nie mowi.

  • Jula Jula

   Każde szczepienie ma minus. Każdy lek ma minusy. Nic nie jest tylko „dobre”. To oczywiste. Jednak szczepionki mają więcej plusów niż minusów i dlatego większość szczepi, a nie szczepią tylko ci, którzy nie rozumieją, że w świecie nic, dosłownie NIC nie jest w pełni bezpieczne…!!!

 3. kasik kasik

  Warto skorzystać! Myślę, że to dobry pomysł!

 4. Mama Mama

  Bardzo fajna akcja. Powinno być ich więcej.