Czy materac gryczany to dobra opcja dla maluszka?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Małe dzieci większość czasu spędzają na śnie. Dopiero z czasem zaczynają poznawać inne aktywności i nabierać sprawności. Nadal jednak sen pełni istotną rolę w ich życiu i jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju. Niezwykle istotna kwestia to wybór dobrej jakości materaca do łóżeczka. Powinien wspierać mały kręgosłup, ale jednocześnie nie może być zbyt twardy, aby nie wywołać żadnych ucisków. Kiedyś bardzo polecano materac z gryki, czyli naturalnego surowca do wypełnienia. Czy faktycznie jest to odpowiedni produkt dla małych dzieci?

Materac z gryki – charakterystyka

Gryka to naturalny materiał, który wykorzystuje się do produkcji materaców już od setek lat. Renomowani producenci, jak na przykład Godre nie oferują jednak takich materaców, ponieważ nie jest to surowiec higieniczny. Przede wszystkim, mogą się w nim rozwijać małe białe robaczki, które w stadium larw potrafią przetrwać długo na magazynie, a następnie uaktywnić się już w warunkach domowych. Poza tym, gryka absorbuje wilgoć, a to jest najlepsze środowisko do rozwoju pleśni i grzybów.

Materac z gryki to również opcja dość twarda. Z pewnością za twarda dla niemowlęcia, które powinno spać na materacu miękkim. Niewielka masa ciała sprawia, że dziecku na pewno nie jest komfortowo.

Jaki model materaca będzie lepszym rozwiązaniem dla niemowlaka?

Kupując materac dla maluszka warto odwiedzić internetowe strony producentów, jak na przykład godre.pl i zapoznać się z ich ofertą. Większość z nich poleca dla najmłodszych klientów materace wykonane z nowoczesnych i bardzo praktycznych pianek. Pianki są bardzo elastyczne, ale też nie ulegają bardzo długo odkształceniom, szczególnie przy tak małej masie ciała użytkownika. Poza tym są lekkie, a ich porowata struktura sprawia, że oddychają. Wentylacja jest bardzo ważna, ponieważ dzieciom zdarzają się drobne wypadki, a wilgoć to środowisko sprzyjające rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Poza materacami piankowymi często maluchom poleca się również materace z wypełnieniem lateksowym. Surowiec ten jest częściowo naturalny, a jednocześnie zachowuje unikalne właściwości wielu pianek i jest materiałem antyalergicznym. Oba materace mają podobne ceny w sklepach online.

Materace 180×200 od firmy Godre.pl – https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-180×200-cm-do-lozka-do-spania

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.