CzuCzu Literki

Czy nauka literek może być przyjemną zabawą? Wszystko zależy, w jaki sposób zaczniemy uczyć dziecko alfabetu, ale jeśli skorzystamy z dostępnych w sklepach ” wspomagaczy”, nauka pójdzie gładko i przyjemnie. Jedną z propozycji zapoznania dziecka z literkami są zabawy edukacyjne CzuCzu Literki.

Niewielkie pudełko zawiera 52 edukacyjne karty z zadaniami. Dla przykładu literka O znajduje się na karcie wraz z okiem, by łatwo ją skojarzyć. Następna z kart przedstawia obrazek sielskiej wiejskiej rodziny: babci, dziadka i wnuczka, zadanie polega na odszukaniu nazw przedmiotów, zaczynających się na literkę O.

Kolejne karty to krótkie, proste ćwiczenia uczące zapamiętanie i kojarzenie literki np. należy w wyrazach Ola, mama, bok, Ala – wskazać wyrazy z literką o, zaś na drugiej karcie znajdziemy odpowiedzi do zadań.

czuczu literkiObrazki są bardzo kolorowe i przede wszystkim ciekawe. Zabawa z Literkami CzuCzu uczy poprzez zabawę  nie tylko alfabetu, ale także spostrzegawczości, pobudzają wyobraźnię i kreatywność.Wspólna zabawa  wspomaga syntezę słuchu i wzroku, a także ćwiczy koncentrację.

Oprócz nauki literek, dziecko może poznać nowe słowa, kształty, łączyć w pary, poznawać rymy i wiele innych.

Karty zajmują niewiele miejsca, a więc można je swobodnie schować w damskiej torebce i zabrać w podróż, czy np. do przychodni. Zabawne ilustracje i ciekawe zadania sprawiają, że nauka staje się wspaniałą zabawą. Dodatkowy plus za solidne spięcie kart, przynajmniej mamy pewność, że się nie pogubią.

Literki są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat, choć niektóre zadania zachęcą do zabawy nawet 3 latka. Świetna zabawa na kilka dni a przede wszystkim pożyteczna. Polecam!

 

 

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. krola krola

    CzuCzu jest super my mamy taki zestaw z pisakiem do nauki literek.