CzuCzu Cyferki

Nauka cyferek, wbrew pozorom, nie jest taka łatwa i niejednemu dziecku sprawia trudności, przez co potem ma kłopoty z matematyką. Dobrym sposobem na umilenie dziecku nauki cyferek są Cyferki CzuCzu.

czuczu cyferkiZestaw zawiera 52 karty z cyferkami i ćwiczeniami, które nie tylko uczą, ale dają wiele chwil emocjonującej zabawy. Pierwsza karta przedstawia cyferkę 1, następna żyrafę, która ma szyję podobną do cyfry 1. Na kolejnej karcie znajdziemy zadania typu: Który klaun trzyma 1 balonik (do wyboru są trzy klauny), następna karta zawiera odpowiedzi do zadań, czwarta przedstawia lwa, żyrafę, krokodyla wygrzewających się na słońcu, zadanie polega na odszukaniu ukrytej cyfry 1. Zadania są bardzo proste, co powoduje, że dziecko nie zniechęca się do nauki, choć oczywiście dalsze karty są coraz trudniejsze stopniowo tak, by maluch miał szansę na wszechstronny rozwój.

Cyferki CzuCzu zostały opracowane przy współpracy pedagogów i psychologów, tak aby nauka nie polegała tylko na poznaniu cyferek, ale także uczyła spostrzegawczości, rozwijała wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia. Oprócz nauki cyferek, dziecko zapoznaje się z porami roku i ich kolejnością, uczy podobieństw, nowych słów a nawet segregowania śmieci .

Karty przeznaczone są dla dzieci 4-7 lat, choć zabawę cyferkami można zacząć już z 3 latkiem, któremu zapewne spodobają się kolorowe obrazki i proste ćwiczenia.

Całość można swobodnie zapakować do torebki i zabrać ze sobą w podróż czy na spacer, gdy dziecko jest znudzone. Cena około 27 złotych.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. krola krola

    Seria CzuCzu jest bardzo fajna, a wachlarzowa forma jest podręczna i można książeczek używać np. w podróży. Kolorowe obrazki i ciekawe zadania wciągają.