Czego uczy dzieci Kubuś Puchatek?

Kubuś Puchatek to postać niezwykła, znana na całym świecie małym i dużym. Przede wszystkim jako bohater książek A.A. Milne’a, autora, który stworzył nie tylko uroczego misia o małym rozumku, ale także jego przyjaciół, zamieszkujących Stumilowy Las.Powszechnie znana i lubiana jest również wersja filmowa opowieści. Czego może ona nas nauczyć? Co przekazuje naszym dzieciom?

Kubuś Puchatek to postać znana dzieciom już od 1926 roku (premiera książki miała miejsce w Wielkiej Brytanii 14 października 1926 roku). Opowieści o Kubusiu doczekały się wielu wydań, przetłumaczono je na 46 języków. Historię Kubusia można poznać nawet w tłumaczeniu łacińskim. W Polsce została wydana w 1938 roku. W dwóch tłumaczeniach – bardziej znanym Ireny Tuwim i mniej upowszechnionym Moniki Adamczyk-Garbowskiej.

Czego uczy nas Puchatek?

Kubuś Puchatek

Moc przyjaźni

Najważniejsza jest przyjaźń, tylko ona akceptuje odmienność, czyjeś wady, ograniczenia. Nie próbuje zmieniać na siłę. Jest szczera, lojalna. Na przyjacielu można polegać. Zawsze.

Dobroć

Kubuś Puchatek to przemiły miś, który pokazuje, że dobroć zwycięża. Jest to bardzo optymistyczny przekaz.

Że nie warto się poddawać

Zawsze jest jakieś wyjście. Nawet jeśli go nie dostrzegamy. Można płakać, załamywać się, bać (Prosiaczek), ale znajdzie się koś obok, kto spróbuje być odważny (Tygrysek), nawet jeśli zbyt entuzjastycznie oceni swoje możliwości. Wspólne zastanawianie się, czy po prostu bycie razem pozwala połączyć siły i znaleźć wyjście z sytuacji.

Kubuś uczy wiary w siebie i własne możliwości.

Współpracy

Jeśli mamy problem, to warto działać razem. To jedna z najważniejszych zasad, którymi w naturalny sposób kierują się mieszkańcy Stumilowego Lasu. W grupie siła.

Żeby nie wstydzić się strachu, łez

Można płakać, można się bać. To nic takiego. Nikt nie jest gorszy dlatego, że się boi. Odwaga to nie brak strachu, ale walka mimo, że się boimy.

Kubuś Puchatek waz z przyjaciółmi uczy i bawi. To jeden z najsympatyczniejszych misi w świecie bajek.

18 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Kubusia Puchatka.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.