Czego nie kupować dziecku bez uzgodnienia z rodzicem?

„Edukacyjne”

fisher-price-grajacy-nocnik-poznan-1810365082Dawanie prezentów to nie czas na edukowanie w złym tego słowa znaczeniu. Nie chodzi o to, by poprzez prezent przypomnieć rodzicom czy dzieciom, że coś „już powinny”, że na coś jest czas.

Jeśli wiemy, że rodzice mają problem z odpieluchowaniem malca, raczej nie kupujmy (chyba, że taka będzie wyraźna prośba) grającego nocniczka, pieluchomajtek, czy innych tego typu gadżetów. Jeśli maluch ma problemy z liczeniem i z nauką, raczej odpuśćmy sobie kupowania mu książeczek dotyczących tego zagadnienia czy przedmiotów z kategorii liczydła czy kalkulatory. Prezent ma dawać przyjemność, a nie przypominać czy odwoływać się do tego, co sprawia kłopot, czy jest powodem zmartwień.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. HelowaMama HelowaMama

  Zgadzam się prawie ze wszystkim:) Dziwi mnie, wpakowanie do jednego worka lalki tańczącej na rurze i lalki sprzątającej po piesku. Pracowałam w szkole- polskie dzieciaki nie mają pojęcia o tym,że trzeba sprzątać po swoim zwierzaku, że jest się za niego odpowiedzialnym. Myślę,że taka zabawka nie powinna wzbudzać zdziwienia,ani szokować. Sprzątanie kup po psie powinno być tak samo normalne jak głaskanie i tulenie pupila. Bo przecież lalki tulącej psa nikt nie określiłby mianem-mało śmiesznej.

 2. mama Kasi mama Kasi

  zestawienie świetne…ja wysyłam link komu trzeba :) moze domysla sie o ktory punkt mi chodzI :D

 3. HelowaMama HelowaMama

  Tak sobie myślę,że do tego zestawienia pasowałby jeszcze jeden prezent. Pieniądze. Moja dwulatka jeszce nigdy nie ucieszyła się z takiego podarku. No i oczywiście
  – mało to eleganckie.