Czego nie kupować dziecku bez uzgodnienia z rodzicem?

Zabawki „militarne” lub lalki Barbie

zabawka pistoletNiektórzy rodzice są również przeciwnikami, jeśli chodzi o proponowanie dzieciom zabawek nawołujących do przemocy, na przykład służących do zabawy „w strzelanie i w zabijanie”. Dlatego z wielkim niesmakiem przyjmują podarunki w postaci dziecięcych karabinów, pistoletów, czy nawet zestawu policjanta, w którym są kajdanki. Gdy goście wracają do domu, wieczorem chowają zabawki, licząc, że dziecko o nie nie zapyta lub różnymi sposobami próbują zniechęcić malca do „zakazanych zabaw”.

Z kolei rodzice dziewczynek mogą z niezadowoleniem przyjąć lalkę Barbie, czy jej wersję upiorną: Monster High. Zabawki przedstawiające nierealną wizję kobiecej sylwetki często są bojkotowane i niepodawane maluchom. Dużo zależy od poglądów rodziców dziecka…

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. HelowaMama HelowaMama

  Zgadzam się prawie ze wszystkim:) Dziwi mnie, wpakowanie do jednego worka lalki tańczącej na rurze i lalki sprzątającej po piesku. Pracowałam w szkole- polskie dzieciaki nie mają pojęcia o tym,że trzeba sprzątać po swoim zwierzaku, że jest się za niego odpowiedzialnym. Myślę,że taka zabawka nie powinna wzbudzać zdziwienia,ani szokować. Sprzątanie kup po psie powinno być tak samo normalne jak głaskanie i tulenie pupila. Bo przecież lalki tulącej psa nikt nie określiłby mianem-mało śmiesznej.

 2. mama Kasi mama Kasi

  zestawienie świetne…ja wysyłam link komu trzeba :) moze domysla sie o ktory punkt mi chodzI :D

 3. HelowaMama HelowaMama

  Tak sobie myślę,że do tego zestawienia pasowałby jeszcze jeden prezent. Pieniądze. Moja dwulatka jeszce nigdy nie ucieszyła się z takiego podarku. No i oczywiście
  – mało to eleganckie.