Czego nie kupować dziecku bez uzgodnienia z rodzicem?

Tandetne zabawki

chińskieWielu rodziców wybiera dla malucha dobrej jakości zabawki. Tymczasem na rynku jest sporo niskiej jakości wyrobów, które nie tylko, że szybko się psują (bywają „jednorazowe”), ale są także niebezpieczne (posiadają małe elementy, łatwe do połknięcia czy wykonane z gorszej jakości materiałów). Są też tacy rodzice, którzy gustują w zabawkach „eko” i miłość do nich starają się przekazać dzieciom.

Sposób na dobry prezent? Najprościej: zapytać lub podczas wizyty w domu dziecka, przyjrzeć się, czym się dziecko bawi, jakie ma zabawki w pokoju i które z nich podsuwają mu rodzice.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. HelowaMama HelowaMama

  Zgadzam się prawie ze wszystkim:) Dziwi mnie, wpakowanie do jednego worka lalki tańczącej na rurze i lalki sprzątającej po piesku. Pracowałam w szkole- polskie dzieciaki nie mają pojęcia o tym,że trzeba sprzątać po swoim zwierzaku, że jest się za niego odpowiedzialnym. Myślę,że taka zabawka nie powinna wzbudzać zdziwienia,ani szokować. Sprzątanie kup po psie powinno być tak samo normalne jak głaskanie i tulenie pupila. Bo przecież lalki tulącej psa nikt nie określiłby mianem-mało śmiesznej.

 2. mama Kasi mama Kasi

  zestawienie świetne…ja wysyłam link komu trzeba :) moze domysla sie o ktory punkt mi chodzI :D

 3. HelowaMama HelowaMama

  Tak sobie myślę,że do tego zestawienia pasowałby jeszcze jeden prezent. Pieniądze. Moja dwulatka jeszce nigdy nie ucieszyła się z takiego podarku. No i oczywiście
  – mało to eleganckie.