Czego każdy mężczyzna powinien nauczyć syna?

Mówienie o uczuciach i ich akceptacja

Mówienie o uczuciach może być dla mężczyzny trudne, ale już akceptacja uczuć dziecka przychodzi łatwiej. I warto właśnie na tym się skupić. Zamiast negowania płaczu u dziecka i powtarzania, że prawdziwy mężczyzna nie roni łez, pokaż, że uczucia w życiu są ważne i obok bliskiej osoby można sobie pozwolić na szczerość i naturalność.

Odważny chłopak, „walczący” na podwórku, może mieć chwilę słabości i rozpłakać się w domu. Każdy ma swój własny azyl, który pozwala mu zregenerować siły. To nie umniejsza jego „męskości”, czy „odwadze”. Tylko głupia osoba niczego się nie boi. To rola ojca, by synowi uzmysłowić te prawdy. Silny i odważny tata, a taki jest w oczach syna, będzie pod tym względem bardziej przekonujący niż mama…

Oszczędności pieniędzy

Każdy młody mężczyzna powinien znać wartość pieniędzy. Warto nauczyć go zdrowego podejścia do środków płatniczych. Kupienie świnki i zbieranie do niej pieniędzy będzie dobrym pomysłem. Nauka gospodarowania kieszonkowym również.

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo dobry zwyczaj, którego należy uczyć dzieci.

Aktywności fizycznej

Na zdrowy tryb życia składa się aktywność fizyczna. Spędzanie czasu na placu zabaw, na grze w piłce, jeździe na rowerze, pływaniu, grach zespołowych jest dużo lepszym sposobem na rozrywkę niż wspólne oglądanie telewizji i zjadanie chipsów (choć i na to można sobie od czasu do czasu pozwolić).

Na co dzień jednak ojciec powinien nauczyć dziecko zdrowego odżywiania i szacunku do swojego ciała oraz jego możliwości.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jolka22 Jolka22

  Daje mężowi, niech poczyta :)

 2. Marta Marta

  Święta prawda

 3. mamagata mamagata

  szacunku, przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka i do siebie. tego dziś wszystkim brakuje… także córki też warto tego nauczyć :-)

  • Dorota Dorota

   Prawda, szacunek jest bardzo ważny…brakuje go nam oj brakuej