Czego każdy mężczyzna powinien nauczyć syna?

Wiele mówi się o kryzysie męskości. A także o nieobecności mężczyzny w wychowywaniu dzieci, często niezawinionej, a spowodowanej rozłąką wynikającą z emigracji zarobkowej.

Na szczęście panowie są coraz bardziej świadomi roli, jaką odgrywają w rozwoju własnych dzieci. I wtedy, kiedy tylko mogą, czynnie angażują się w opiekę nad potomstwem. Wiedzą, że istotne jest, jakie wartości im przekazują i jak ważne jest, by dzieci rodzinny kodeks uznały za własny. To czyni je silniejszymi i bardziej odpornymi na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego. Dzięki temu uzyskają gwarancję przestrzegania zasad zarówno w obecności rodzica, jak również gdy nikt nie patrzy. I w tym zakresie można mierzyć skuteczność wychowania.

Co każdy mężczyzna może dać synowi? O to kapitał na lata!

Czego każdy mężczyzna powinien nauczyć syna?

Father Watching His Infant SleepMężczyzna powinien nauczyć syna:

 • sztuki odczuwania wdzięczności,
 • zachowania się jak dżentelmen,
 • obowiązkowości,
 • odpowiedzialności za swoje czyny,
 • pokory i szacunku

Nauka wdzięczności

Ojciec powinien nauczyć syna wdzięczności, która pozwala osiągać lepsze wyniki w szkole, a później umożliwia samorealizację i zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji. Dzięki niej unikamy przykrej postawy roszczeniowej. Nie doświadczamy również braku szacunku, który często obserwuje się „u zepsutych” dzieci, które „mają wszystko, czego tylko sobie zażyczą”.

Jak nauczyć dziecko wdzięczności?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jolka22 Jolka22

  Daje mężowi, niech poczyta :)

 2. Marta Marta

  Święta prawda

 3. mamagata mamagata

  szacunku, przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka i do siebie. tego dziś wszystkim brakuje… także córki też warto tego nauczyć :-)

  • Dorota Dorota

   Prawda, szacunek jest bardzo ważny…brakuje go nam oj brakuej