Czarne lalki tańsze od białych?

Prawdziwy skandal czy burza w szklance wody?

Chodzi o oskarżenie znanej sieci Argos o rasizm. Wszystko z powodu różnic w cenie między lalkami tego samego typu różniącymi się kolorem skóry.

Droższa lalka Maria

Droższa lalka Maria

Lalka biała o imieniu Maria kosztowała w sklepie 34,99 funtów, natomiast czarnoskóra Naima i Yang – Azjatka o 10 funtów mniej.

Na różnicę w cenach zwróciła uwaga jedna z klientek, która postanowiła wybrać w sklepie lalkę dla swojej córki.

Oburzona tym, co zastała, zawiadomiła zachodnie media, które opisały całą sprawę. Podkreśliła, że to niedopuszczalne, by w ten sposób różnicować ceny, w zależności od koloru skóry. Zauważa, że w ten sposób pokazuje się, że „czarne”, „żółte” jest gorsze, a „białe” pożądane.

lalki

Wszystkie lalki

 

Obsługa sklepu przeprosiła za sytuację, podkreślając, że nikt nie miał złego zamiaru. Ceny zostały zmienione. Teraz wszystkie lalki dostępne są w cenie 24,99 funtów.

Co o tym sądzicie? Słuszna decyzja czy na wyrost?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Agnieszka Agnieszka

    Moim zdaniem przesada. Może po prostu tańsze lalki były rzadziej kupowane i obniżyli cenę, żeby była bardziej atrakcyjna.

Polecane tematy