Colorino Creative Podwodne Przygody

Malowanie farbami to rozrywka uwielbiana przez wiele dzieci. Gorzej sytuacja wygląda z rodzicami, którzy niechętnie zgadzają się na takie zabawy, bo wiadomo jak to się zwykle  kończy: brudne rączki, stół, ubranko i wszystko naokoło.

ksiazeczka-podwodne-przygody-colorino-kidsDobrym rozwiązaniem mogą okazać się malowanki wodne – książeczki z kartkami, na których umieszczone są niewielkiej ilości farby w formie kropeczek. Wystarczy ruszać pędzlem namoczonym w wodzie, by obrazkom nadać barw.

Malowanki wodne to opcja ciekawa i genialna zarazem w swojej prostocie , jednak ma ona pewną wadą. Wodna malowanka przy kreatywnym maluchu staje się jednorazowego użytku (zazwyczaj zawiera tylko kilka stron), a potem można ją tylko wyrzucić.

Ostatnio wpadła mi w ręce książeczka Colorino z serii Creative ” Podwodne przygodny”, która jest również kolorowanką wodną, jednak inną niż wszystkie. Zestaw zawiera książeczkę z 4 obrazkami i pisak, który trzeba wypełnić wodą. Gdy chcemy pomalować obrazek wystarczy użyć do tego celu załączonego pisaka wypełnionego wodą. Jest to bardzo praktyczna forma malowania wodą bo przede wszystkim nie wymaga użycia pędzelka i wody, która często się wylewa przy nieporadnym maluchu.

Dodatkowym atutem książeczki są niezwykle intensywne i żywe kolory, czego w przypadku tradycyjnych malowanek wodnych nie da się osiągnąć, zazwyczaj mamy do czynienia z bladymi, wypłowiałymi kolorami. Ale to nie koniec zalet książeczki – kolejną jest możliwość używania jej wielokrotnie. Po wyschnięciu woda odparowuje i obrazek traci swoje barwy przez co książeczkę można użyć ponownie (!).

Cena jest nieco wyższa od standardowych malowanek wodnych (ok. 20 zł), ale wydatek szybko się zwraca.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.
  1. mm mm

    świetny pomysł, szczerze nie spotkałam się z nim…