Co zrobić, gdy dziecko zasypia w trakcie karmienia piersią?

Noworodek szybko męczy się ssaniem piersi, dlatego bardzo często zasypia przy karmieniu. Jednak zamiast się najeść, bywa, że urządza sobie drzemki i potem niemal natychmiast po przebudzeniu chce jeść ponownie. W konsekwencji tego jego mama czuje się tak, jakby karmiła cały czas, bez przerwy. Bywa też, że pojawia się inny problem – maluszek nie przybiera wystarczająco szybko na wadze. Co zatem robić, żeby przerwać to błędne koło? Jak postępować, gdy noworodek zasypia przy piersi?

karmienie piersią

Najbardziej znane sposoby

Co robić, gdy dziecko zasypia przy piersi?

Najczęściej poleca się:

  • łaskotanie stópek,
  • lekkie dmuchanie w twarz,
  • pogłaskanie policzków.

Warto uzmysłowić sobie, że zasypianie przy piersi jest naturalne.

Z tego powodu nie warto się tym przejmować, jeśli dziecko się najada i ładnie przybiera na wadzę.

Poza tym dobrze pamiętać, że dzieci w trakcie karmienia robią sobie przerwy, odpoczywają, a potem znowu zaczynają ssać. Dlatego po prostu delikatnie odsuńmy maluszka, uwolnijmy pierś i zobaczymy, czy dziecko się przebudzi.

Jeśli znane metody na pobudzanie maluszka w trakcie karmienia nie przynoszą skutku, nie martw się. Porozmawiaj o tym z pediatrą przy najbliższej wizycie. Jeśli maluszek się najada i zdrowo rośnie, nie ma powodu do niepokoju.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.