„Co robić, gdy dzieci się nudzą?” konkurs

Znacie to…”mamo, nudzi mi się” lub „co mam robić?”?

co-robic-gdy-dzieci-sie-nudza-frNuda to uczucie dobrze znane dzieciom. Przynajmniej w teorii. Jeśli maluchy nie mają organizowanej każdej sekundy i nie jeżdżą z jednych zajęć dodatkowych na drugie, to zdrowym objawem codzienności jest „nuda”. Często pozostawiana sama sobie szybko się kończy, uczy dzieci kreatywności oraz spontanicznej zabawy. Są jednak takie momenty, kiedy niezbędna jest pomoc, czyli zaproponowanie zabawy w długi deszczowy dzień, w leniwe niedzielne popołudnie czy w trakcie podróży samochodem.

Niewielka książeczka Ewy Rozkrut, mamy sześciorga dzieci, inspiruje. Daje mnóstwo ciekawych propozycji zabaw na każdy dzień. Dzięki temu, że dostępna jest w „wersji kieszonkowej”, można mieć ją zawsze przy sobie, nie zajmuje wiele miejsca, zmieści się w średniej damskiej torebce czy jako pomocny dodatek w wakacyjnej walizce.

Polecamy jako patron medialny oraz jako recenzent, który po zapoznaniu się z zawartością, zdecydował się pod koncepcją książki podpisać!

Chcecie wygrać tę książkę?

Nic prostszego! Wyślijcie do nas e-mail na adres konkurs@sosrodzice.pl z dopiskiem „Co robić, gdy dzieci się nudzą” z Waszymi pomysłami na nudę. Dokończcie zdanie:

„Dla dziecka w wieku… polecam…”. Maksymalna długość wypowiedzi to 1000 znaków.

Podpiszcie się imieniem i nazwiskiem. Nagrodzimy trzy najciekawsze odpowiedzi.

Konkurs trwa do 5 lipca 2013 roku.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mirka T. Mirka T.

    Jesteśmy od niedawna szczęśliwymi rodzicami dwu i półrocznej córci. To nasze długo oczekiwane oczko w głowie. Kiedy jesteśmy razem zawsze staramy spędzić ten czas zn humorem, nieważne, czy pada deszcz, czy pogoda zachęca do spacerów.Młoda uwielbia teatrzyki, aktorami mogą być naprędce wykonane z nieparzystych skarpet pacynki, bądź pluszaki. Jagoda uwielbia jednak rodziców przebranych we wzorzyste chusty i kapelusze. Polecamy też śpiewanie piosenek, to naturalne zajęcie, nie trzeba od razu organizować festiwalu. Dziecko przy tym ruchem oddaje emocje, ile jest przy tym radości! Kolejną propozycją jest wykonywanie prac plastycznych Ważne jest wszystko to, co potrafimy zrobić: różne cuda z papieru, plasteliny, masy solnej, modeliny, malowanie, rysowanie, wydzieranki, wycinanki, stemple z ziemniaków, kompozycje z liści, ludziki z kasztanów, koraliki z jarzębiny, witraże, obrazy malowane pastą do zębów. Niezwykłą przyjemność sprawia małej wspólne czytanie bajek i opowiadań, komentowanie i dopowiadanie treści. Szał jest, gdy ćwiczymy zabawy paluszkowe i masażyki. Mała rośnie, już wiemy w co będziemy się bawić wkrótce…