Co naprawdę przydaje się w ciąży? 10 produktów, które warto mieć

Ciąża to wyjątkowy i niepowtarzalny czas, w trakcie którego przyszła mama troszczy się nie tylko o siebie, ale też o swoje dziecko. Przygotowaliśmy z tej okazji listę dziesięciu przedmiotów, które pozwalają zachować komfort podczas wykonywania codziennych czynności, ułatwiają odpoczynek i zapewniają bezpieczeństwo.

Album

Album dokumentujący przebieg ciąży jest wyjątkową pamiątką, która nawet po latach przypomina piękny czas oczekiwania na dziecko. Każda ciąża jest inna, dlatego uwiecznienie jej na zdjęciach i stworzenie z nich książeczki wspomnień zawsze jest doskonałym pomysłem.

co przydaje się w ciąży

Legginsy dla ciężarnych

Wraz z upływem czasu, ciąża może sprawiać, że przyszła mama czuje się niekomfortowo i jest jej niewygodnie. Warto więc postawić na ubrania, które w żaden sposób nie krępują ruchów oraz materiały, które są delikatne i przyjazne dla skóry. Legginsy sprawdzą się idealnie, ponieważ są uniwersalne i pasują do większości stylizacji, co więcej, mogą one lekko podtrzymywać brzuch i w ten sposób odciążać kręgosłup.

Wałek ortopedyczny

Nie jest to oczywisty wybór, jednak pozwala on na przyjęcie prawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia. Umieszczony pod odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa wymusza zachowanie odpowiedniej sylwetki, co może okazać się bardzo pomocne, zwłaszcza dla kobiet, które w ciąży prowadzą siedzący tryb życia.

Pas podtrzymujący brzuch

Jego główne zadanie polega na odciążaniu kręgosłupa i zmniejszaniu jego bolesności. Szybko rosnący brzuch może dać się we znaki, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrze dobrany pas, który zapewnia komfort podczas wykonywania codziennych czynności oraz utrzyma prawidłową postawę ciała. Odpowiednio dopasowany jest bezpieczny, natomiast w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać
się z opinią i wskazówkami od lekarza prowadzącego ciążę.

Poduszka dla ciężarnej

Dzięki swojemu nietypowemu kształtowi może dopasować się do ciała, pozwala też na ułożenie jej w taki sposób, aby przyszła mama podczas leżenia czuła się komfortowo. Po umieszczeniu jej między kolanami odciąża miednicę, a podłożona pod brzuch podtrzymuje go. Umożliwia zasypianie w nocy, nawet w ostatnich miesiącach ciąży, w trakcie których bardzo trudno jest znaleźć wygodne ułożenie. Poduszka ta ma też swoje zastosowanie po porodzie, ponieważ może ułatwić karmienie piersią w pierwszych dniach życia dziecka.

Olejek do masażu krocza

Może okazać się niezbędny dla wszystkich kobiet, które planują naturalny poród. Warto zwrócić uwagę na to, by jego skład był naturalny i dostosowany do delikatnej skóry. Masaże można zacząć wykonywać pomiędzy 25 a 34 tygodniem ciąży – pozwalają one zminimalizować ryzyko nacięcia krocza podczas porodu, a co za tym idzie, zapobiegają pojawieniu się ewentualnych efektów ubocznych.

Baloniki rozszerzające kanał rodny

Jest to nieskomplikowane urządzenie składające się z balonika, który można napompować powietrzem, przez co zwiększa się jego średnica. Ćwiczenia z nim należy zacząć po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, najwcześniej pod koniec trzeciego trymestru. Ich zadaniem jest zwiększenie siły mięśni przez wypieranie balonika oraz zminimalizowanie ryzyka nacięcia krocza podczas porodu.

Książki przygotowujące do porodu

Nigdy do końca nie można przygotować się na to, co wydarzy się w trakcie porodu, jednak poznanie pewnych prawidłowości i samej fizjologii tego procesu potrafi uspokoić. Boimy się tego, co jest nieznane, dlatego podczas ciąży warto zapoznać się z fachową literaturą, która opowie o możliwościach oraz przygotuje na każdą ewentualność.

Domowy detektor tętna

Pozwala on w warunkach domowych przeprowadzić badanie KTG, dzięki któremu można sprawdzić tętno płodu, a na jego podstawie przebieg ciąży. Wiele tego typu urządzeń oferują również możliwość sprawdzenia ilości ruchów płodu oraz częstość skurczów macicy. Dzięki detektorowi można zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów
umożliwia on sprawdzenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo, jeszcze przed wizytą u specjalisty.

Nakładki na pasy bezpieczeństwa

Zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem jest ważne, również podczas ciąży. Zapięte pasy zmniejszają siłę przeciążenia powstającą w trakcie kolizji drogowej, tym samym minimalizują ryzyko wystąpienia poważnych skutków zdrowotnych. Nakładki, czyli tzw. adaptery na pasy mają swoje zastosowanie zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży, kiedy brzuch jest już spory. Są one bardzo łatwe
w zamontowaniu i nieskomplikowane w użytkowaniu, a pozwalają na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem w ciąży.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*