Co na koniec roku dla nauczyciela?

Zakończenie roku szkolnego to szczególny czas zarówno dla uczniów oraz ich rodziców, jak i nauczycieli. Oprócz radosnego powitania wakacji, warto również pomyśleć o podziękowaniu pedagogom za trud włożony w edukację naszych pociech. Dobór odpowiedniego prezentu dla ulubionego profesora nie dla wszystkich okazuje się jednak łatwym zadaniem. Poszukując najlepszego upominku, należy pamiętać, aby podarunek stanowił piękną pamiątkę przypominającą o wspólnie spędzonym roku lub latach. Co na koniec roku dla nauczyciela?

Co na koniec roku dla nauczyciela?

Prezent dla nauczyciela – indywidualny czy zbiorowy?

Przed podjęciem decyzji o zakupie upominku na koniec roku dla nauczyciela bądź wychowawcy należy najpierw sprawdzić, czy dana klasa nie organizuje zbiórki na wspólny prezent. Zazwyczaj koszt zrzutki jest o wiele niższy, niż wydatek, jaki trzeba ponieść na zakup indywidualnego podarunku, a sam prezent może okazać się przy tym o wiele bardziej wartościowy.

Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala uniknąć afiszowania różnicami ekonomicznymi, co dla uboższych dzieci ma niemałe znaczenie. Kiedy wybrany nauczyciel szczególnie przysłużył się uczniowi, np. przygotowując go do olimpiady, to można wręczyć mu prezent na osobności, kilka dni przed zakończeniem roku. Jeśli klasa zdecyduje jednak, że każde dziecko
przygotowuje upominek we własnym zakresie, to dopiero wtedy, warto zacząć poszukiwania tego idealnego prezentu.

Uniwersalne prezenty dla nauczyciela

Uczniowie i ich rodzice, którym nie udało się do końca poznać zainteresowań lub preferencji danego nauczyciela powinni postawić na tradycyjne, uniwersalne prezenty. Takie podarunki z pewnością wywołają uśmiech na twarzy profesora, jednocześnie nie doprowadzając do niekomfortowego zakłopotania spowodowanego nietrafionym upominkiem. Oczywiście najprostszą propozycją okażą się kwiaty. Pięknie skomponowany bukiet zawsze będzie taktownym, ale sympatycznym prezentem. Młodsze dzieci mogą do niego dołączyć, np. własnoręcznie przygotowaną laurkę, a starsze dobrą kawę bądź
voucher na zakup biletów do teatru. Świetną opcję stanowią też gotowe kosze ze słodkościami, herbatami czy kawami.

Tego typu zestawy najczęściej można samodzielnie personalizować, co ułatwi dobór odpowiednich produktów dopasowanych do upodobań wybranego nauczyciela. Niezwykle uniwersalnym upominkiem jest również notatnik osobisty. Na jego okładce można wygrawerować dowolną treść, dzięki czemu prezent już zawsze będzie kojarzył się pedagogowi z wręczającego go klasą bądź uczniem.

Ciekawym rozwiązaniem są też personalizowane gadżety. Torba, kubek czy ramka z imionami dzieci z klasy lub jakimś zabawnym cytatem zawsze wzbudzą sympatię obdarowywanego nauczyciela.

Oryginalne prezenty na koniec roku

Uczniowie, którzy dobrze znają nauczyciela i chcą wręczyć mu coś nieoczywistego mogą pokusić się o zainwestowanie w bardziej oryginalne upominki.

Znakomitym, ale bezpiecznym prezentem okaże się chociażby bon podarunkowy. Może to być zarówno voucher do SPA, karta podarunkowa do salonu jubilerskiego czy bon do ulubionej drogerii. Taka opcja sprawi, że nauczyciel sam wybierze sobie najlepszy podarunek dla siebie, który go w pełni ucieszy. Elegancka biżuteria również stanowi doskonałą propozycję na prezent na koniec roku. Szykowne kolczyki czy piękna bransoletka okażą się subtelnym, ale efektownym prezentem dla ulubionej nauczycielki bądź wychowawczyni.

Drobnym, lecz wyjątkowo udanym upominkiem może być też świeca zapachowa. Warto tutaj postawić na wysokiej
jakości produkty sprawdzonych marek, które sprawią, że piękny zapach będzie unosił się w powietrzu przez dłuższy czas. Przydatnym podarunkiem okaże się także ozdobny wazon ceramiczny albo fotoalbum na zdjęcia. 

Wybierając prezent dla nauczyciela na koniec roku, należy jednak pamiętać, że przede wszystkim ma mieć on charakter symboliczny. Nie trzeba więc rywalizować z innymi rodzicami, kto obdaruje ulubionego pedagoga droższym czy oryginalniejszym upominkiem. Klasyczne, ale taktowane podarunki są jak najbardziej wskazane jako gest wdzięczności za całoroczne i nierzadko trudne nauczanie naszych pociech.

Bibliografia:
Weare K., Hanh T. N., Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat, Wydawnictwo Mamania 2018.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*