Do przedszkola dzisiaj często wysyłane są dzieci dwuletnie. Wbrew temu, co się niekiedy sądzi, różnice w rozwoju w trzecim i czwartym roku życia nie są tak duże, by miały przemawiać w szczególny sposób na korzyść trzylatków w przedszkolu i dyskredytować młodsze dzieci. Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji i przygotowania do edukacji przedszkolnej.

- Dziecko powinno umieć sygnalizować swoje potrzeby tak, by było zrozumiane (zarówno w werbalny jak i niewerbalny sposób).
- Pić z otwartego kubeczka i posługiwać się łyżeczką oraz widelcem.
- Pozytywnie reagować na swoje imię, podchodzić, jak jest o to proszone, wykonywać proste czynności.
- Akceptować obecność innych dzieci (nie ciągnąć za włosy, nie przepychać się, nie gryźć).
- Wiedzieć, czego się od niego oczekuje w określonych porach dnia – bawić się w czasie zabawy, w trakcie posiłku usiąść przy stole i jeść, w trakcie mycia rąk włożyć dłonie pod strumień wody i próbować je umyć (lub umyć je samodzielnie), wykazywać samodzielność w korzystaniu z toalety (sygnalizować potrzeby, zsuwać majtki, usiąść na toalecie i ewentualnie wytrzeć pupę. Najczęściej młodsze dzieci na początku potrzebują pomocy z zakładaniem majtek).
Dziecko idzie do przedszkola
Dziecko nie chce iść do przedszkola…
Dlaczego warto wysłać dziecko do przedszkola?
Co powinien umieć dwulatek?
To jesteśmy gotowi :)
A może warto zapytać, co powinna wiedzieć każda mama czy tata, bo z tym jest problem…Bo wysyłają do przedszkola dzieci chore, zasmarkane, nieprzygotowane pod każdym względem, stroją ws ubrania jak z wystawy, które maluchy nie potrafią z siebie ściągnąć…Taki przewodnik dla rodzica też by się przydał.
to my już tylko czekamy na wyniki ;)
Ja też czekam na wyniki…
My wiemy, że córka została przyjęta…A u Was kiedy się wyjaśni?