Co jest najfajniejszego na Agi Bagi? Wyniki konkursu

komentarzy: 5 16.07.2015, aktualizacja: 11.08.2015 13:06:18

Agi Bagi to uroczy serial animowany dla dzieci w wieku 2-5 lat, który porusza tematy ekologiczne. Jest utrzymany w bardzo przyjemnej atmosferze, dzieci go wprost uwielbiają. My również, także dlatego, że Agi Bagi to propozycja w 100% polska. Dlatego jako redakcja jej patronujemy i z tej okazji zapraszamy Was na konkurs, w którym do wygrania mamy dla Was 4 nagrody.

W skład każdego upominku wchodzi książeczka Agi Bagi i zaproszenie do wybranego Multikina na bajkę Agi Bagi. Jak wygrać w naszym konkursie?

Wystarczy wysłać w formie pisemnej czy przedstawić swoją odpowiedź w postaci rysunku odpowiedź na pytanie:

– Co jest najfajniejsze na Agi Bagi? na adres konkurs@sosrodzice.pl w tytule Agi Bagi.

To, że bowiem na Agi Bagi jest super to wiemy, ale chcemy wiedzieć, co jest najfajniejsze? Trudno wybrać? :) Na tym polega konkurs. Liczymy na Was! :)

Konkurs trwa do 30 lipca!

agi

Agi Bagi – opowieść o niezwykłych bohaterach teraz w książkowej formie!

Jak przekonać dzieci do dbania o środowisko? Można pokazać im dobry przykład – pod tytułem Agi Bagi. To animowana bajka dla dzieci, która zyskała rzeszę młodych fanów na całym świecie – jest wyświetlana w ponad 40 krajach. Na jej podstawie powstały cztery książeczki: „Stos odpadków”, „Psotny wiatr”, „Nowy lasek”
i „Owocek”, które od 17. czerwca są dostępne w księgarniach.

Agi Bagi to niewielka planeta. Po jednej jej stronie mieszkają Agingi, a po drugiej – Bagingi. Wszystko, co się dzieje na Agi, ma wpływ na to, co się wydarzy na Bagi i na odwrót. Jeśli odpadki z Agi zostaną wrzucone do wielkiej dziury, tak jak w książeczce „Stos odpadków”, przelecą na drugą stronę planetki i zaśmiecą Bagi. Z kolei jeżeli Bagingi zatroszczą się o korzenie jagigody, to Agingi będą miały pyszne owoce („Owocek”). W „Nowym lasku” Agingi i Bagingi pokazują dzieciom jak ważne jest dbanie o drzewa, a „Psotny wiatr” naprawia złamany korzeń i kręci wiatrakiem, aż powstaje prąd.

Seria Agi Bagi w unikatowy sposób przekazuje maluchom wiedzę o przyrodzie. Wrażliwość ekologiczna i rozbudzanie dziecięcej ciekawości to najważniejsze zadania edukacyjne, przyświecające jej twórcom. Przygody Agingów i Bagingów, Gadziny, Wodza i Siłacza pokazują, jak dbać o przyrodę oraz jak ważna jest współpraca i życie w harmonii.

Serial Agi Bagi to fenomen polskiej animacji. Światowy sukces odniósł dzięki połączeniu doskonałej techniki z niezwykle aktualną tematyką. Zdobył nie tylko dofinansowanie PISF, ale także nagrodę „Złoty Tobołek Koziołka Matołka” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA2015 w kategorii Teraz Przedszkolaki Mają Głos.

Z Agingami i Bagingami można bawić się także dzięki aplikacji „Agi Bagi fun for kids”  na tabletach i smartfonach z systemami Android oraz iOS.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Agnieszka Agnieszka

  Powiem szczerze, że na początku wiązałam z tą bajką wielkie nadzieje, ale mojemu 3 latkowi się znudziła, jest troszkę zbyt infantylna. Woli bajki z bohaterami mającymi odpowiednik w zwierzętach i ludziach. Cały dzień potrafi mi powtarzać że mały miś zrobił to czy tamto, a agi bagi pomimo częstego oglądania przeszło bez echa w jego świadomości i pamięci.

 2. perpetua perpetua

  Zdecydowanie na Agi Bagi najfajniejsza jest Gadzina- od razu wpadła nam w oko. Córka wołała „ooo” i klaskała z radości jak ją widziała, a to największe uznanie. Gadzina troszke przypomina moją pociechę, która też tylko by jadła;) Urocza i kochana, ale nie raz przysporzy kłopotów. Z Gadzia nie można się nudzić, z nią zawsze coś się dzieje. Bez Gadziny planeta Agi Bagi nie miałaby takiego uroku, a mieszkańcy umarliby z nudów;)

 3. sosrodzice sosrodzice

  Dzień dobry,

  w konkursie wygrywają: Katarzyna Balbierz, Patrycja Głogowska, Agata Skoczylas, Agnieszka Tyc. Serdecznie gratulujemy! :)