Claritine syrop to znany preparat wśród rodziców małych alergików. Uważany jest za bardzo skuteczny. Pozwala leczyć przykre objawy kataru siennego, ale również swędzące, czerwone zmiany skórne – zarówno nagłe (pokrzywka), jak i czasami przewlekłe ( AZS).
Od jakiego wieku można podawać Claritine? I jak szybko można spodziewać się efektów?
Jak działa Claritine?
Claritine opiera swoje działanie na substancji czynnej: Loratadinum (loratadyna), substancji przeciwhistaminowej drugiej generacji. W praktyce ogranicza uwalnianie histaminy i tym samym:
- zmniejsza przepuszczalność naczyń,
- zmniejsza wydzielanie śluzu przez gruczoły śluzowe,
- zmniejsza naczynia, co powoduje zmniejszenie rumienia, obrzęku i wydzieliny z nosa,
- działa rozkurczająco na oskrzela,
- zmniejsza kichanie i ukrwienie błony śluzowej nosa.
Działanie lecznicze Claritine utrzymuje się cały dzień. Stosowanie leku jest proste i wygodne, co ułatwia pacjentowi normalne funkcjonowanie.
Syrop można stosować niezależnie od posiłków. Smak brzoskwiniowy ułatwia jego podawanie dzieciom.
Claritine syrop – od jakiego wieku?
Producent poleca Claritine syrop dla dzieci od 6 roku życia. Takie są oficjalne zalecenia. W praktyce jednak lek podawany jest już dużo młodszym dzieciom (około dwuletnim) z zalecenia lekarza. Claritine uważany jest bowiem za bezpieczny produkt leczniczy.
Claristine syrop cena
Claritine syrop dostępny jest w każdej aptece. Do jego zakupu nie jest potrzebna recepta. Opakowanie kosztuje około 15 złotych.
Claritine – bez recepty
Claritine to lek na objawy alergii dostępny bez recepty. Zazwyczaj przynosi szybką ulgę. Jeśli jednak po trzech dniach stosowania pacjent nie czuje się lepiej, konieczna jest wizyta u lekarza.
Claritine syrop: działania niepożądane
Claritine to lek, który nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży. Nie zaleca się go również u osób uczulonych na jakikolwiek składnik leku.
Producent na stronie leku informuje, że Claritine nie wywołuje senności. Prawda jest jednak taka, że gdy zaczynamy stosować ten lek, należy brać pod uwagę skutki uboczne, które mogą się pojawić w każdym wypadku, gdy stosujemy syntetyczne substancje lecznicze.
W przypadku Claritine wymienić należy:
- ból głowy,
- zwiększony apetyt,
- bezsenność,
- senność.
Claritine opinie
Lek działa błyskawicznie. W przypadku wysypki w formie pokrzywki, która pojawiła się po kąpieli w nowym płynie, Claritine sprawdził się świetnie. Błyskawicznie pozwolił usunąć zmiany skórne. Choć te pojawiły się ponownie, to było ich mniej i ponowne podanie leku rozwiązało problem.
Claritine, według opinii online, dobrze sobie radzi z objawami z układu oddechowego, a zwłaszcza katarem alergicznym.
Komentarze