Ciastolina Ośmiornica

Jestem skłonna przypuszczać, że nie tylko zestaw Ośmiornica z ciastoliną to zabawka zasługująca na miano HITU i że pozostałe propozycje od Play-DOH są równie udane, jednak z racji tego, że na sosrodzice.pl piszemy o tym, co przetestowaliśmy i recenzujemy produkty, które mieliśmy okazję „dobrze poznać”, werdykt ma właśnie taką konkretną twarz – uroczej zabawki do wyciskania, odciskania i formowała w kształcie uśmiechniętej ośmiornicy.Na rynku są też tańsze zestawy do zabawy z ciastoliną, jednak niestety nie tak dobrej jakości. Te od Play-Doh sprawują się zdecydowanie lepiej. Każdy z elementów jest wygodny w użyciu, przystosowany do małych rączek i każdy bezpieczny: czy to „przyciski- foremki”, czy małe nożyczki. Dodatkowo, gdy maluch sobie z jakimś z elementów nie radzi, bez problemu pomoc mogą rodzice, którzy są w stanie również sprawnie, mimo większych dłoni, obsługiwać zabawkę.

Lista zalet zestawu Ośmiornica od Paly-Doh jest naprawdę długa. Nie kończy się na możliwości wspólnej zabawy rodziców z dziećmi, czy rodzeństwa. Dodatkowy plus należy się za wiele możliwości zabawy i za rozbudzanie kreatywności oraz zdolności manualnych maluchów. Ciastolina Play-Doh jest bowiem przyjemna w dotyku, łatwa w formowaniu: można z niej wyczarować wiele kształtów, a przy pomocy zestawu nawet stworzyć dwukolorowe gwiazdy, czy rybki.

Nie ma obawy również o bezpieczeństwo. Gdy maluch spróbuje zjeść kawałek wcześniej uformowanej kuli, szybko przekona się, że mimo ciekawych kolorów, ciastolina jest niesmaczna, a kawałek, który wyląduje w brzuszku będzie z pewnością ostatnim i nie wywoła żadnych negatywnych konsekwencji.

W zestawie są dołączane pojemniki z ciastoliną. Po zabawie ciastolinę wkłada się do wygodnego pudełka. Gdy ciastolina się wyschnie (nieszczelnie zamknięta), można ją owinąć wilgotną ściereczką, a po tym zabiegu materiał powinien wrócić do formy.

Zabawka polecana jest dla dzieci od trzech lat, jednak pod opieką rodziców z jej zalet mogą skorzystać nawet młodsze dzieci.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. MuLka MuLka

    Ma ktoś może zestaw lody? Zastanawiam się, czy kupić…

    • Dorota Dorota

      MuLka, osobiście nie mam, ale słyszałam, że są równie ciekawe dla dzieci…Może ktoś się wypowie, kto używał?