Ciało po porodzie: jak wygląda naprawdę?

Jak wygląda przeciętna kobieta po ciąży i porodzie? Jak zmienia się ciało po wydaniu na świat dziecka? Nie dowiemy się tego z większości stron internetowych, czy gazet dla młodych rodziców. Nawet jeśli autorzy artykułów są szczerzy, to fotografie zazwyczaj nie oddają prawdy.

_68706499__jtb4638-edit

Zamiast realnych brzuchów, ud i piersi, widzimy uśmiechnięte postaci na wiele sposobów wyretuszowane i poprawione, których uroda pozostaje doskonała. Tymczasem rzeczywistość jest daleka od stereotypowo postrzeganego piękna. I właśnie ją postanowiła pokazać pewna fotografka…

_68706502__jtb5874Wiele kobiet po porodzie zauważa u siebie nadmiar skóry na brzuchu, rozstępy, blizny, cellulit. Sylwetka zmieniająca się po porodzie nie powinna jednak stanowić powodów do kompleksów.

Jade Beall fotografuje i pokazuje ciała kobiet po porodzie, po to, by pomóc młodym mamom. Dać do zrozumienia, że można czuć się piękną, nawet jeśli wygląd jest daleki od tego sprzed ciąży.

Beall zaczynała od fotografowania bliskich jej osób. Z czasem zaczęły zgłaszać się do niej obce kobiety, chcące pokazać swoje ciało i pozować w słusznej sprawie. Dotąd Beall sfotografowała już ponad 70 kobiet. Wspomogła się jedynie pracą wizażystek. Nie zastosowała retuszu, żadnych programów komputerowych ani sposobów na poprawę rzeczywistości.

_68706500__mg_0350

Wkrótce zostanie opublikowany album z wybranymi zdjęciami Beall.

I jak podoba się Wam ta inicjatywa? My dajemy dużego plusa, a Wy?

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Meipu Meipu

    Moim zdaniem to bardzo ciekawa inicjatywa. Wszystkie zdjęcia są piękne, pokazują kobiety – prawdziwe kobiety, piękne kobiety, którym natura oprócz maluszka dała „pamiątkę” w postaci roztępów, celulitu, czy nadmiaru skóry na brzuchu. Zdjęcia są bardzo estetyczne, powiedziałabym eteryczne wręcz! Kobiety na nich są piękne. Mimo rozstępów, mimo tego celulitu są piękne. Myślę, ż zdjęcia te mogą mieć również wydźwięk edukacyjny. Nie raz spotkałam się z dziewczynami, które były przerażone, że urodziły a dalej wyglądały jak by były w ciąży. Pytały, dlaczego? Przecież urodziłam! Dlaczego nie wyglądam tak jak przed porodem? Nikt ich nie uprzedził, że ciąża, poród, zmieniają człowieka nie tylko psychicznie. Te zdjęcia mówią prawdę. Jestem mamą i jestem piękna. Jestem mamą i nie wstydzę się tego. Jestem mamą i wciąż jestem kobietą.

  2. Mad Mad

    Nie potrafiłabym czuć sie dobrze nie wyglądając dobrze, w moim przypadku pewność siebie zależy w dużej mierze od wyglądu i dlatego nie zdecyduję się na dziecko. Chociaż to oczywiście nie jest jedyny powód rezygnacji z macierzyństwa.

  3. Ewelina Ewelina

    Fajnie, że o tym piszą, bo niewiele osób uczciwie przyznaje, że kobiety po porodzie już nigdy nie wracają do dawnego wyglądu. Zachęcam też do wejścia na bloga: porodbeztabu.blogspot.com Są tam informacje o porodzie i o tym, co z kobiety zostaje po porodzie. Bez tabu. Polecam!