Chusteczki dla niemowląt – zbędny gadżet czy must have?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Znajdziesz je w większości niemowlęcych wózków, ale także w łazienkach i na kobiecych toaletkach. Czy wiesz, jak wszechstronne są nawilżane chusteczki dla niemowląt?

chusteczki nawilżane

W trosce o Twojego maluszka

Każda mama dbająca o swoje dziecko ma cały arsenał kosmetyków: łagodny płyn do kąpieli, szampon, krem na odparzenia i puder. Wśród tych wszystkich produktów nie może zabraknąć także nawilżanych chusteczek dla niemowląt – niezbędnych zarówno w domu, jak i na spacerze czy wizycie w gości. Pierwszym i podstawowym zastosowaniem chusteczek jest oczywiście higiena maluszka – kosmetyk jest nasączony delikatnym płynem, który jednocześnie czyści i pielęgnuje tak delikatne okolice jak pupa dziecka. Wielu specjalistów zwraca uwagę, że codzienne kąpiele w chłodniejsze dni są niepotrzebne – jeśli więc chcemy mieć poczucie, że nasze dziecko jest odświeżone, możemy przetrzeć paszki czy plecki nawilżaną chusteczką dla niemowląt. Z kolei wychodząc poza dom, chusteczka pozwoli nam zachować higienę i czystość maluszka wycierając ubrudzone rączki, zrzuconą na ziemię zabawkę czy bluzkę ozdobioną plamą po jedzeniu.

Od jakiegoś czasu pojawiają się kontrowersje odnośnie zasadności i bezpieczeństwa stosowania chusteczek nawilżanych dla niemowląt – jednak nie musimy się obawiać. Jeśli kupujemy produkt przeznaczony dla niemowlaków, możemy być pewni, że przeszedł on rygorystyczne testy jakości nim został dopuszczony do użytku. Jeśli więc chcemy być pewni, że kupujemy dobrej jakości produkt, wybierajmy te przeznaczone specjalnie dla dzieci. Oferty możemy przejrzeć np. na stronie: https://www.emag.pl/chusteczki-nawilzane/c.

Chusteczki dla niemowląt w kobiecej toaletce

Nie tylko mamy maluszków chętnie sięgają po ten produkt. Okazuje się, że zastosowanie dla chusteczek nawilżanych znalazły też blogerki urodowe, które chętnie korzystają z ich oczyszczających właściwości. Oczywiście najbardziej podstawowym zastosowaniem są poprawki makijażowe. Leżąca obok przyborów do makijażu paczka chusteczek pozwoli szybko skorygować błędy w makijażu, np. zetrzeć osypane cienie pod oczami podczas wykonywania smoky eyes lub poprawić rozmazaną pomadkę. Po wykonanym makijażu możesz oczyścić używane pędzle – oczywiście te, których używałaś do produktów sypkich, pędzel do podkładu i pomadki powinien być myty każdorazowo. Jednak inne pędzle wystarczy myć co około dwa tygodnie, a w międzyczasie oczyszczać z kosmetyków i kurzu pocieraniem o chusteczki nawilżane. W sytuacjach awaryjnych, które jednak nie powinny zdarzać się zbyt często, można zmyć cały makijaż za pomocą chusteczek. Leżąc na szafce nocnej pozwolą oczyścić twarz po całonocnej imprezie – takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż sen w pełnym makijażu.

Innym przydatnym rozwiązaniem jest wykorzystanie chusteczek nawilżanych w sytuacjach, gdy nie możemy wziąć prysznica – przetarcie pach, okolic intymnych i stóp chusteczkami pozwoli się odświeżyć w długiej podróży lub gdy zajdzie taka potrzeba. Warto mieć je przy sobie także w pracy, wraz z mini dezodorantem, taki zestaw w razie stresującej sytuacji pozwoli nam poczuć się pewniej.

Niecodzienne zastosowanie chusteczek dla niemowląt

Okazuje się, że zastosowanie chusteczek jest o wiele szersze niż higiena maluszka i osoby dorosłej lub poprawki makijażowe. Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów na alternatywne wykorzystanie chusteczek nawilżanych:

  • przecieranie kurzy – chusteczka idealnie łapie kurz i nie pozwala mu unosić się w powietrzu, co ogranicza wdychanie roztoczy przez osobę ścierającą oraz innych członków rodziny
  • odświeżenie liści kwiatów – możemy delikatnie przetrzeć liściaste rośliny, oczyszczając je z kurzu i nadając przy okazji ładny połysk
  • przecieranie ekranu telewizora, komputera i laptopa – chusteczki nawilżane są idealne do przetarcia wszelkich ekranów, a także oczyszczenia klawiatury i pilota. Do trudno dostępnych miejsc polecamy nawinąć kawałek chusteczki na spinkę do włosów.
  • wycieranie butów – dzięki substancjom nawilżającym w chusteczce buty nie tylko będą czyste, ale również nabiorą ładnego połysku
  • usuwanie sierści zwierząt – chusteczki idealnie łapią sierść kota i psa, w szybki i skuteczny sposób czyszcząc fotele i tapczany.

Chusteczki nawilżane to mały, ale niezbędny gadżet w każdym domu – nawet jeśli nasze dziecko już wyrośnie, zawsze dobrze je mieć przy sobie „na wszelki wypadek”, a ich zastosowań jest tak wiele, że ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. A do czego Ty używasz nawilżanych chusteczek?

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.