„Chodź, opowiem Ci bajkę”

 

Książeczkę tę przeczytałam z niemałą przyjemnością. Zbiór bajek wydanych pod patronatem sosrodzice.pl to propozycja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dodać trzeba: propozycja niebanalna, bo zainspirowana wydarzeniami z życia Autorki i jej najbliższych osób. Opowiadająca na trudne pytania, wyjaśniająca bezpośrednio i ciepło to, co może spotkać maluchy: przykrość od najbliższych, rozczarowanie, odrzucenie, niedotrzymanie obietnicy, kłótnie, kłopoty z porannym wstawaniem.
chodźAgnieszka Jurczyszyn-Łuczak oddaje nam do rąk książeczkę liczącą ponad 100 stron. Autorka nie jest psychologiem, pedagogiem, nie ma wydawać by się mogło niezbędnego przygotowania do napisania bajek, które mają służyć celom terapeutycznym. Mimo to, z zadaniem radzi sobie dobrze. Szczerze przyznaje, że jej książka nie ma być „wygładzona”, „idealna”, ale prawdziwa, tak jak rozmowy, które przeprowadzamy każdego dnia, tak jak sytuacje, które nas spotkają, emocje, które nam towarzyszą w wychowywaniu dzieci: często złość, bezradność, smutek, zakłopotanie, chęć ucieczki i odpoczynku z dala od wszelkich dylematów i problemów.

Autorka najprawdopodobniej nie otrzyma za tę książkę prestiżowych nagród literackich. Nie zostanie doceniona za wyszukane słownictwo, czy styl, który wciąga w stu procentach. Jednak nie taki jest jej cel.

Celem jest przekazanie pewnych wartości, prawd niezaprzeczalnych i wsparcia, które powinno zawsze płynąć od rodzica do dziecka, a z czasem także w drugim kierunku.  I to Agnieszce Jurszczyn-Łuczak, matce dwóch córek, się udaje i właśnie z tego powodu jest nam miło, że patronujemy tej publikacji. A Wam ją polecamy!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Wioleta Wioleta

  Zapowiada się ciekawie, nie ma to jak napisane przez rodzica a nie wydumanego autora, który z dziećmi nie ma nic do czynienia. Jak wygląda cenowo?

  • Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak

   Witam serdecznie
   Ja również od dłuższego czasu szukałam książek napisanych przez rodziców, którzy codziennie zmagają się z problemami. Którzy chcą przekazać i podzielić się swoimi doświadczeniami. Nie tylko tymi negatywnymi, ale i pozytywnymi. Przyznam, że było ciężko. Wchodzę do księgarni, spoglądam na półkę i widzę: ” Psycholog radzi”.To w pewnym sensie zmotywowało mnie do napisania książki i przekazania informacji rodzicom : NIE JESTEŚCIE SAMI. Ja bynajmniej, przez pierwszy okres edukacji przedszkolnej moich córek, spotykałam się z milczeniem ze strony rodziców i ukrywaniem wszystkich błędów wychowawczych i problemów. „Wszystko zostawiamy w swoich czterech ścianach”. Potem, stopniowo zaczęły się spotkania z rodzicami i dziećmi. Bardzo dużo dały nam wymiany doświadczeń i rozmowy.
   Ale dalej przyznaję, że idealna nie jestem.
   Polecam i życzę miłego czytania
   Cena książki – w zależności od strony internetowej – do 28 zł.
   Pozdrawiam
   Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak

 2. Irena Irena

  Autorką książki jest Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak

 3. Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak

  Witam serdecznie
  Cieszę się, że powoli moja książka znajduje zainteresowanie i nabywa czytelników. Bardzo mnie cieszy Pani Doroto, że spodobała się Pani moja książka. Oczywiście, jak wspomniałam w książce – nie jestem psychologiem – jestem rodzicem. Rodzicem, który codziennie zmaga się z problemami w wychowaniu swoich córek. Codziennie uczę się czegoś nowego. Ja i moje córki. Przyznaję,że bywa różnie. Zawsze sobie powtarzam – cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. I tak jak Pani, jestem za zdrowym rozsądkiem w wychowywaniu dzieci. Polecam wszystkim i życzę miłego czytania.
  Agnieszka Jurczyszyn-Łuczak

  • Dorota Dorota

   Dziękuję :)
   Polecam innym! Sami też czytamy :)
   Czekamy też na kolejną publikację! :)