Chirurgiczne leczenie ginekomastii – skuteczny sposób na męskie kompleksy

Inf. prasowa komentarzy: 0

Zauważyłeś, że Twoja klatka piersiowa stała się mało męska, bo w ostatnim czasie sutki i całe piersi wyraźnie się powiększyły? Żeby ukryć problem, wystarczy się zgarbić i włożyć luźniejsze ubrania… Ale to nie nie jest dobre rozwiązanie! Problem może się pogłębić, a wtedy trudno będzie go ukryć. Poza tym na plaży czy basenie po prostu nie da się tego zakamuflować. Przerost sutka u mężczyzn (ginekomastia) to dość częste schorzenie, wynikające z zaburzeń hormonalnych lub nadmiernej masy ciała. Nie jest sytuacją beznadzieją, ponieważ opracowano już kilka sposobów na jego skuteczne usunięcie. Jednym z najbardziej efektywnych jest chirurgiczne leczenie ginekomastii, wykonywane m.in. przez profesjonalistów z warszawskiej Kliniki Miracki. Zabieg z użyciem skalpela pozwala na trwałe pozbycie się problemu i przywrócenie męskiej klatce piersiowej prawidłowego wyglądu.

Ginekomastia – przyczyny

Ginekomastia to przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn. Najczęściej dotyka chłopców w czasie dojrzewania i dorosłych mężczyzn w okresie andropauzy (męski odpowiednik menopauzy u kobiet), ale może przytrafić się równie dobrze mężczyznom w każdym wieku. Fizjologicznie występuje u noworodków, ale znika naturalnie po kilku tygodniach. Ginekomastia może obejmować tylko jedną lub, częściej, obydwie piersi.

Przyczyny przerostu sutka u mężczyzn mogą być różne. Najczęściej wymienia się:

  • problemy endokrynologiczne – nadmiar żeńskich hormonów w organizmie lub niedoczynność tarczycy,
  • hiperprolaktynemię (nadmierne wytwarzanie hormonu prolaktyny, odpowiedzialnego m.in. za produkcję mleka u kobiet),
  • choroby genetyczne,
  • nadużywanie alkoholu, zwłaszcza gdy w jego wyniku doszło do uszkodzenia wątroby, np. marskości,
  • stosowanie niektórych leków,
  • niewydolność nerek,
  • choroby nowotworowe (nie tylko rak piersi),
  • przemiany fizjologiczne związane z okresem dojrzewania lub andropauzy.

Operacja ginekomastii – na czym polega?

Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga plastyka. Jest bezbolesny, ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, pod okiem anestezjologa. Są dwie możliwości przeprowadzenia zabiegu. Pierwsza z nich to usunięcie nadmiaru gruczołu piersiowego po wykonaniu cięcia okrężnego wokół otoczki brodawkowej. Drugi sposób polega na wykonaniu liposukcji (odessaniu tłuszczu) za pomocą specjalistycznej aparatury, wyposażonej w kaniule o różnych grubościach. W niektórych przypadkach, podczas jednej operacji, chirurg decyduje się na zastosowanie obu metod, aby uzyskać najbardziej optymalne efekty. Po zabiegu liposukcji klatki piersiowej możliwy jest powrót do domu zwykle tego samego dnia. Chirurgiczne usunięcie dużej ilości gruczołu piersiowego wymaga hospitalizacji pacjenta w klinice przez jedną dobę.

Zalety chirurgicznego leczenia ginekomastii

Usuwanie przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn za pomocą skalpela jest metodą przynoszącą natychmiastowe efekty. Choć na całkowite zagojenie ran trzeba poczekać kilka tygodni, to poprawa wyglądu torsu widoczna jest od razu. Zabieg niweluje również objawy nadwrażliwości sutka, które bardzo często towarzyszą ginekomastii. Jednak najważniejszą z zalet wskazywanych przez pacjentów, którzy poddali się zabiegowi ginekomastii, jest poprawa komfortu życia. Odzyskanie męskiej sylwetki związane jest z pozbyciem się wieloletnich kompleksów i podejściem z większą dozą śmiałości do kontaktów towarzyskich.

Więcej na temat ginekomastii i sposobów jej usuwania przeczytasz na stronie: https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/ginekomastia/

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.