Centrum Junior – tak czy nie?

Najlepsza dla dziecka jest bogata, zróżnicowana dieta – sporo świeżych warzyw i owoców, kiszonek, lokalnych produktów, dań przygotowanych z prostych składników, bez zbędnych dodatków. Tylko taka pozwala zachować równowagę pod względem dostarczanych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Niestety żywność, jaką mamy obecnie dostępną w sklepach już prawie w niczym nie przypomina tej sprzed lat. Jest zdecydowanie mniej wartościowa pod względem cennych substancji, zwłaszcza jeśli pochodzi od nie najlepszych dostawców. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się podawać, szczególnie w sezonie zimowym, swoim dzieciom zestaw witamin i minerałów. W niektórych sytuacjach o suplementacji decyduje lekarz.

Centrum Junior

Jednym z produktów polecanych dla dzieci jest Centrum Junior, suplement diety w formie pastylek do ssania, dla dzieci od 4 roku życia. Producent zaleca przyjmowanie jednej pastylki dziennie. Centrum Junior jest wolne od barwników, nie zawiera glutenu. Pastylki mają cytrynowo-malinowy smak. W opakowaniu znajduje się 30 pastylek lub 60 pastylek (w zależności od wybranej opcji). Koszt za mniejsze opakowanie jest bardzo zróżnicowane w zależności od apteki – jest równy około 18 złotych.

Co zawierają tabletki Centrum Junior?

substancja słodząca (ksylitol), tlenek magnezu, fosforan diwapniowy, kwas L-askorbinowy (witamina C), regulator kwasowości (E330), aromat, emulgatory (E470b, E570), fumaran żelaza (II), substancja wypełniająca (E460), olej palmowy, modyfikowana skrobia spożywcza, substancja przeciwzbrylająca (E551), octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E), amid kwasu nikotynowego, maltodekstryna, tlenek cynku, chlorek potasu, D-pantotenian wapnia, substancja słodząca (E 591), skrobia, żelatyna, siarczan manganu, sacharoza, monoazotan tiaminy (witamina B1), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), octan retinylu (witamina A), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), uwodorniony olej sojowy, D-biotyna, selenian (VI) sodu, przeciwutleniacz (E321), filochinon (witamina K), cholekalcyferol (witamina D), cyjanokobalamina (witamina B12)

Centrum Junior

Niestety tabletki zawierają aspartam…i na pierwszym miejscu substancje słodzące

Odbiór dzieci

Pastylki Centrum Junior są słodkie, dzieci nie mają problemu z ich przyjmowaniem, ssą w ustach jak cukierek. Są dość spore, dlatego dość długo trzeba trzymać je w ustach. Zawierają właściwie wszystkie cenne witaminy i minerały, ale nie w ilości zaspokajającej 100% zapotrzebowanie.

Centrum Junior

Na przykład witaminy D dostarczają 60% dziennego zapotrzebowania, a żelaza 32% – teoretycznie to dobrze, bo resztę można dostarczyć z pożywieniem, a w przypadku witaminy D wystawiać skórę na działanie promieni UV, trzeba jednak mieć na uwadze, że skład czasami może nie być wystarczający.

Na pewno nie są to pastylki (bo takich nie ma), które mogłyby zwolnić rodziców z obowiązków przygotowywania zróżnicowanych, dobrze skomponowanych dań. Także producent informuje o tym, że najważniejsza jest codzienna dieta. I plus za to.

Ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. UWAGA UWAGA

    PRODUKT ZAWIERA E951- Aspartam – ISTNIEJE WIELE BADAŃ POTWIERDZAJĄCYCH JEGO RAKOTWÓRCZE DZIAŁANIE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!